Zatím největší propadáky rychlého občerstvení roku 2023

 vysypávání potravin do odpadků Andrey_Popov/Shutterstock


Ve sféře rychlého občerstvení je taková konkurence, že řetězce rychlého občerstvení stále vymýšlejí nové způsoby, jak zaujmout zákazníky a předstihnout konkurenci. Vzestup sociálních médií značně usnadnil vytváření humbuku kolem nových produktů. CEO Restaurant Brands José Cil vystoupil na konferenci Morgan Stanley a poznamenal, že marketing založený na sociálních sítích přispěl k úspěchu Popeye's Chicken Sandwich. Podle Cila měla Popeye's skvělý marketingový tým, který vytvořil takový humbuk na sociálních sítích, který přivedl zákazníky do restaurace.Pamatujete si to šílenství: Víte, to, ve kterém se lidé doslova bodají o kuřecí sendviče. V roce 2023 možná nebyly vidět žádné položky rychlého občerstvení, které by způsobovaly fanatické vražedné šílenství. Několik gigantů rychlého občerstvení však již učinilo některá sporná rozhodnutí ve snaze o další velkou věc: Od podivných kombinací chutí po kontroverzní marketingové kampaně zanechaly tyto propadáky kyselou pachuť v ústech zákazníků i kritiků.
1. McDonald's Cardi B & Offsetové jídlo

 Ofset, Cardi B mcdonald's meal Cvrlikání

Cardi B & Offsetové jídlo byla nabídnuta jako valentýnská propagace a obsahovala oblíbené noční jídlo z rychlého občerstvení slavného rapperského páru. Zahrnovalo to milovaný McDonald's Cheeseburger od Cardi B s pikantní BBQ omáčkou s velkou colou a oblíbenou věcí jejího manžela, Quarter Pounder se sýrem a Large Hi-C Orange Lavaburst. Zahrnovala také velkou porci hranolků a jablečný koláč ke sdílení.Navzdory hvězdné síle za tímto jídlem čelilo značnému odporu, protože někteří franšízanti prostě necítili lásku. Někteří si stěžovali, že reputace Cardi B's & Offset se neshoduje s hodnotami společnosti McDonald's nebo s rodinnou atmosférou řetězce restaurací. Z tohoto důvodu některé franšízy odmítly propagovat toto jídlo s tvrzením, že porušuje „Golden Arches Code“, který: podle Fortune , omezuje partnerství s influencery, která by mohla negativně ovlivnit značku, a také hudební partnerství, která obsahují urážlivé texty.

Vedení McDonald's však neustoupilo a propagaci bránilo: Vedoucí marketingu a zákaznické zkušenosti řetězce pro americký trh Tariq Hassan v prohlášení uvedl, že Cardi B a Offset jsou ikonický pár a řetězec je na to hrdý. být součástí tradice rande.2. Zmrzlina Baskin-Robbins Chick'n & Waffles

 Baskin-Robbins Chick'n & Waffles Facebook

Kuře, vafle a zmrzlina zní jako neuvěřitelný nápad, dokud si neuvědomíte, že jde o konzumaci zmrzliny s příchutí podmáslí s kousky imitace smažené drůbeže chutnající kousky. Baskin-Robbins udělal v březnu odvážný krok a představil své Chick'n & Waffles jako příchuť měsíce. Bohužel to byla příchuť, která prostě neletěla.

Navzdory počátečnímu rozruchu kolem této sladké a slané pochoutky kombinace zmrzliny s příchutí podmáslí a vafle, křupavého kuřete, vaflového kousnutí (které neobsahovalo žádné skutečné drůbeží maso) a víru bourbonského javorového sirupu u zákazníků nerezonovala. Zatímco některým se novinka líbila, většina považovala příchutě za zvláštní a nechutný mix který obsahoval silné kusy slané imitace kuřete.

Baskin-Robbins ve snaze propagovat novou příchuť uspořádal v New Yorku akci Bottomless Brunch. Ale nezní to, jako by se lidé stavěli do fronty, aby se utopili v této nabídce všeho, co můžete, protože mnozí na sociálních sítích poznamenali, že chuť byla příliš experimentální a znělo to odpudivě. Nakonec se jedná o kopeček, který se zapíše do historie Baskina Robbinse jako odvážný, ale neúspěšný experiment v inovaci chutí.

3. Sweetgreen Chicken + Chipotle Pepper Bowl

 Ingredience kuře Chipotle Bowl Sweetgreen

Řetězec salátů Sweetgreen's probral několik čísel a zjistil, že 70 procent jeho zákazníků zvolilo kuřecí maso jako preferovaný protein. Na základě těchto informací společnost přišla s pokrmem, o kterém se domnívala, že vyhraje: The Chipotle Chicken Burrito Bowl, který obsahuje zčernalé kousky drůbeže, pečená rajčata, cibuli, jalapeños, česnek a chipotle salsu s rýží a limetkou. černé fazole koriandr.

Jako spoluzakladatel a hlavní koncepční ředitel společnosti Sweetgreen Nicolas Jammet uvedeno v tiskové zprávě, miska Chipotle Chicken Burrito Bowl byla inspirována nádhernými příchutěmi chipotle, které byly integrovány do chuti sladkého zrna s celými zrny a dalšími lahodnými ingrediencemi, což nabízí možnost sytého jídla, které si můžete vychutnat kdykoli během dne.

Tento velký nápad však vyvolal kontroverzi, když Chipotle zažaloval salátový řetězec za porušení ochranné známky. Problémem byl název a marketing mísy, o kterých mexický gril tvrdil, že jsou příliš podobné jeho vlastní míse Chicken Burrito Bowl. Řetězec salátů tedy nakonec ve snaze vyřešit spor změnil název svého pokrmu na Kuřecí misku s hranolky.

4. Starbucks Oleato Coffee Drinks

 3 kávové nápoje Starbucks Oleato Starbucks

nejlepší způsob, jak ohřát smažené kuře

Dáte si ke kávě olivový olej? Ne? No, my taky ne. Ve skutečnosti to dělá jen málo lidí, což je přesně důvod Starbucks Oleato Coffee Drinks nebyly příliš oblíbené. Řada Oleato byla pokusem společnosti Starbucks o revoluci v kávovém zážitku hraním alchymie kávy arabica a extra panenského olivového oleje Partanna. Řada zahrnovala Caffè Latte, Iced Shaken Espresso a Golden Foam Cold Brew: Tyto debutovaly v Itálii a poté byly představeny na vybraných místech v Seatle, Japonsku, Chicagu, Londýně, New Yorku, Paříži a Los Angeles. Poté generální ředitel Howard Shultz vytryskl nad mastnou směsí, vyjadřující své nadšení z tohoto jedinečného produktu.

Spotřebitelé však reagovali opačně. Podle New Yorker , tento nápoj se v podstatě skládá z velké lžíce olivového oleje v kávě. Zatímco však Schultz, který čelil kritice za údajné úsilí své společnosti o ničení odborů, doufal, že tento nápoj způsobí revoluci v tomto odvětví, v podstatě poslal zákazníky na záchod a dokonce údajně vyvolal křeče v žaludku. Negativní tisk a nepřitažlivá chuť nakonec udělaly z nápojů Starbucks Oleato propadák.

5. Chick-fil-A květákový sendvič

 Chick-fil-A's Cauliflower Sandwich Chick-fil-A

Chick-fil-A, známý pro své kuře, se rozhodl pustit se do vegetariánských možností Květákový sendvič . Tento sendvič zní, že by mohl být skutečným hitem a vynikající zdravou alternativou, pokud se udělá správně. To je důvod, proč kuřecí řetězec strávil asi čtyři roky vývojem svého vůbec prvního rostlinného entrée. Jako hlavní ingredience slouží jemný filet z květáku: Sendvič byl marinovaný a obalený v typickém koření, než byl uvařen pod tlakem. Podává se na máslem namazané opečené housce se dvěma hranolky z koprového nálevu.

Květákový sendvič od Chick-fil-A byl reakcí společnosti na zákazníky, kteří požadovali více vegetariánských možností. Společnost se snažila svým zákazníkům, kteří chtějí začlenit zdravější životní styl, poskytnout více než dvě možnosti. Tento sendvič však také rozzuřil některé zákazníky, kteří Tweetoval že kuřecí řetězec byl ubohý a přísahal proti Chick-Fil-A.

Navzdory humbuku a počátečnímu nadšení se Cauliflower Sandwich nepodařilo zapůsobit na zákazníky a mnozí kritizovali jeho nedostatek chuti, textury a celkové přitažlivosti: Uživatel TikTok morganchompz kritizovali cenu 7 dolarů a uvedli, že to prostě chutnalo jako chlebové pečivo. Omezená dostupnost tohoto sendviče byla dalším důvodem jeho selhání, protože byl uveden pouze na tři testovací trhy; Denver; Charleston, Jižní Karolína; a region Greensboro-Triad v Severní Karolíně. Protože tento sendvič měl tak malou velikost vzorku, bylo pro něj obtížné získat trakci a širokou přitažlivost.

6. Dunkin' Breakfast Tacos

 Dunkin' donuts Breakfast Tacos Cvrlikání

Existuje několik věcí, které Dunkin' Donuts dělají dobře: Káva a koblihy. Slaná jídla však nejsou jeho silnou stránkou. Jeho vaječné sendviče mají často umělou gumovou strukturu a zvláštní vůni a chuť. Když tedy společnost Dunkin' Donuts uvedla na trh své Breakfast Taco, lidé zrovna nestáli ve frontách.

Dunkin' Donuts představila své Breakfast Tacos v březnu 2023: Představovaly míchaná vejce, roztavený ostrý bílý sýr čedar, praženou kukuřici, limetkovou krémovou pomazánku a volitelně křupavou rozdrobenou slaninu v měkké bílé tortille. Kavárenský řetězec byl ze své nové položky menu velmi nadšený: Hlavní marketingová ředitelka společnosti Dunkin's Jill McVicar Nelsonová řekla tisková zpráva že tacos patří mezi nejlepší snídaňové položky, které nabízí Dunkin' Donuts.

Navenek to zní jako výhra. Ale když zákazníci šli a zaplatili za produkt, byli zklamáni výsledky. Zatímco reklama ukazuje téměř přetékající tortillu z měkké mouky plněnou nadýchanými vejci a křupavými kousky slaniny, realita byla často téměř prázdná skořápka s trochou sýra. Zákazník se dokonce zmínil o těchto tacos Reddit's Stránka očekávání vs. realita. Dunkin's Breakfast Tacos byly přehnané a odrážely nechutnou kvalitu slaných snídaňových jídel Dunkin' Donuts. V důsledku toho byly snídaňové tacos rychle ukončeny.

7. Burger King Mexický originální kuřecí sendvič

 Mexický kuřecí sendvič Burger King Cvrlikání

Burger King se pokusil o pikantní zpestření svého klasického drůbežího burgeru představením Mexický kuřecí sendvič v lednu 2023. Vyznačovalo se lehce obalenými kuřecími prsíčky, sýrem s duchy pepře a do křupava smaženými jalapeños na dlouhé sezamové housce. I přes nadějný koncept si nedokázal získat oblibu u zákazníků.

Komentující na Redditu vysvětlil, že tento sendvič je v podstatě kuřecí ztvárnění Ghost Pepper Whopper. Nová položka menu byla zjevně unikla online v jiném Reddit příspěvek s titulkem: 'Pšš, nikomu to neříkej, ano?' Totéž se stalo před několika měsíci s italským sendvičem Mozzarella od Burger King.

Většina lidí se vysmívala falešné mexické pravosti tohoto sendviče, zatímco jiným se prostě nelíbila jeho chuť. Jedním z hlavních problémů mexického originálního kuřecího sendviče byla nekonzistentní úroveň jeho pikantnosti. Někteří zákazníci zjistili, že sendvič je příliš jemný. Podle jednoho zákazníka na Reddit , jalapeños jsou sotva rozpoznatelné a sendvič za ty peníze rozhodně nestojí.

8. Quiznos Lemon-Herb Humr & Seafood Sub

 Quiznos Lemon-Bylin Sub Facebook

Kvízy , známý pro své opékané sendviče a jedinečné příchutě, nabízí svým zákazníkům sezónně svou subku humr a mořské plody. 51 procent masa sendviče pochází ze zvířátka s červenými drápy. Druhá polovina je aljašská síh pocházející z King & Prince Seafood.

Tento sendvič se obvykle podává s natrhaným salátem na toastovém chlebu. Uživatelé Redditu, kteří byli dostatečně odvážní, aby tento sendvič vyzkoušeli, řekli, že to bylo hrozné: Chléb chutnal zatuchlý a byl docela suchý, takže by mu pravděpodobně mohly prospět nějaké další koření. Fanoušci sendvičů si navíc všimli, že tento sendvič byl podáván s plátky citronu navrchu, které si strávník naštěstí všiml, než byly snědeny celé. Celkově dal Fast Food Geek tomuto sendviči 2,5 hvězdičky.

Řetězec také v minulosti představil verze humrového sendviče s příchutí Cajun. V lednu 2023 nabídl Quiznos vedle originálu sendvič s citronem a bylinkami, který byl k dispozici na zúčastněných místech za přibližně 9 $. Jižní svačina poznamenal, že chutná jako ryba v citronové tatarské omáčce: Dále poznamenal, že tato ponorka nebyla tak bizarní a že byl povahou nabídky skutečně zmaten.

9. KFC pikantní slaw kuřecí obal

 Detailní záběr na pikantní kuřecí zábal Facebook

Kořeněný kuřecí obal KFC byl představen jako časově omezená nabídka spolu s klasickým kuřecím obalem v únoru 2023. Než bylo toto jídlo nabízeno celostátně, bylo v roce 2022 pilotováno v Atlantě. Tyto obaly měly uspokojit požadavky spotřebitelů na přenosnější, možnosti nabídky na cestách. Oba zábaly byly podávány s extra křupavou, křupavou okurkou.

Jak řekl CMO KFC Nick Chavez v a tisková zpráva , fanoušci již dlouho požadovali vrácení smažených kuřecích wrapů a KFC odpovědělo na výzvu těmito nabídkami. Klasické i pikantní zábaly byly bohužel kritizovány pro své skoupé porce, což znamenalo, že zákazníci neměli pocit, že za své peníze dostávají slušnou hodnotu. Ale byla to především ohnivá varianta, která upoutala pozornost kritiků rychlého občerstvení ze všech špatných důvodů.

Někteří zákazníci uvedli, že dostávali zábaly s příliš malým množstvím salátu coleslaw nebo nadměrným množstvím pikantní omáčky, což vedlo k nepříjemnému zážitku z jídla. Někteří recenzenti poznamenali, že kořeněná omáčka sice dodává pěknou chuť, ale rychle se vmíchá do salátu. Spicy Slaw Chicken bylo kritizováno za svou nekonzistentní kvalitu v různých prodejnách KFC. Hlavním problémem byl jeho nevyvážený chuťový profil. Oba zábaly se již v nabídce neobjevují.

10. Burger King Semla Dezert Burger

 Burger King's Semla Dessert Burger Cvrlikání

Burger King není žádným neznámým posouvat obálku, pokud jde o zavádění nových a bizarních položek menu. Jeho pokus o vytvoření dezertního burgeru inspirovaného švédským pečivem však zanechal v ústech mnoha zákazníků špatnou chuť. Burger King Semla Dessert Burger byl během půstu nabízen v Dánsku pouze v omezeném množství. Semla, také známá jako Mardi Gras buchta, je něco, co se obvykle jí jednou na Tučné úterý nebo Fettisdag, než se lidé pustí do postního půstu.

Burger King Semla Dessert Burger představoval sladkou housku s kardamonem plněnou šlehačkou, marcipánovým krémem a brownie, která vypadala jako hovězí placička. Podobnost s hamburgerem lidi odrazovala a dávala jim „fuj“ faktor, který byl dostatečně silný, aby jim zabránil to ani zkusit: YouTubeři Justin + Geoff cítil, že burger vypadal poněkud nechutně. Také říkali, že to voní jako mastný hamburger Burger King.

Na zákaznických fotografiích hamburgeru byla veškerá šlehačka roztavená, což z této možnosti dělá nepořádek. Kritici rychlého občerstvení poznamenali, že zatímco textura je poměrně šťavnatá, chutě jsou poměrně nevýrazné. Na tomto burgeru není nic výjimečného, ​​takže pravděpodobně nemá cenu zkoušet znovu a znovu. Tento dezertní burger se nikdy nedostal do stálé nabídky.

11. Burger King Pikantní kuřecí hranolky

 Dvě krabice kuřecích hranolků Facebook

Pikantní kuřecí hranolky byly zavedeny do nabídky Burger King v roce 2023. Kousky brambor byly pokryty směsí koření, která měla zabalit stejně punč jako předchozí druhy kuřecích hranolků s příchutí buvola a jalapeños. Kromě toho poutavý obal s odporně vypadajícím kuřetem přispěl k humbuku mezi nadšenci rychlého občerstvení.

nová kočka a uniformy

Pikantní kuřecí hranolky Burger King's byly bohužel pro mnoho zákazníků zklamáním. Zatímco úroveň tepla je skutečně vyšší než u původní verze, celková chuť a textura zanechávají mnoho přání. Kuře je jemně mleté ​​a mačkané a obal je hustý a drsný, což má za následek méně uspokojivé křupání. Navíc pikantní chuť připomíná ukončené Ghost Pepper Nuggets. Jeden recenzent poznamenal, že většina lidí dává přednost hustšímu kuřecímu křehkému, nikoli tenčímu, jiní kritici poznamenali, že chuť postrádá hloubku a nabízí pouze neotřelou chuť.