Co jste nevěděli o donáškové službě jídla Davida Changa

Šéfkuchař David Chang Stefanie Keenan / Getty Images

Kuchař celebrit a inovátor za nudlovým barem Momofuku, David Chang je docela úspěšný příběh . Chang našel odvahu přijít s vlastní restaurací poté, co při útocích z 11. září 2001 ztratil přátele. 'Měl jsem několik přátel, kteří zemřeli, takže to bylo jako:' Opravdu na něčem záleží? ' Selhání se v té době zdálo jako dobrý nápad, “řekl Chang Štěstí v rozhovoru z roku 2012.






David Chang toho v průběhu let dosáhl hodně: otevřel oblíbené restaurace, mentoroval mladší kuchaře, hostil svůj vlastní podcast, založil časopis o jídle a vystupoval v televizních pořadech (prostřednictvím Delish ). Kuchař ale také okusil neúspěch. Jeho doručovací služba nikdy neměla takový dopad, v jaký doufal. Ve skutečnosti se pokusil prozkoumat svět dodávek jídla dvakrát ve své kariéře a neviděl mnoho úspěchů. Přečtěte si další podrobnosti o Changově štětci s dodávkou jídla.



Žádné z doručovacích snah Davida Changa se nerozběhlo

Šéfkuchař David Chang Ben Gabbe / Getty Images

Donáška jídla nepochybně je lukrativní podnikání. David Chang to cítí stejně a rozhodl se podpořit doručovací aplikaci s názvem Maple, která byla spuštěna v roce 2015. Nepodařilo se jí však prosadit se a byla ukončena za pouhé dva roky (prostřednictvím Křemen .) I když myšlenka, která stála za Maple, byla slibná - vysoce kvalitní jídlo se vždy podávalo s bezplatným javorovým cookie - spoléhalo se na systém, který viděl kuchaře vařit jídla z vlastní kuchyně, místo aby byli závislí na jiných restauracích. Tato aplikace úplně nevyšla, protože měla obrovské režijní náklady a neuvěřitelně omezený rozsah dodávek. Tak jako Křemen uvedla: „Na rozdíl od mnoha restaurací, které platí minimální mzdu, nebo od začínajících společností dodávajících jídlo, které najímají pracovníky jako nezávislé dodavatele, aby se vyhnuli poskytování výhod nebo zaručené minimální mzdy, se Maple snažila zacházet se svými kurýry dobře.“ Ukázalo se, že jde o model, který nebyl finančně udržitelný.








David Chang druhý pokus se zaměřil na restauraci určenou pouze pro doručování s názvem Ando, ​​která také neudělala známku (via Jedlík ). Restaurace s rozvozem, která nabízela rychlé ležérní sponky jako smažené kuře a sýrové steaky, byla poprvé spuštěna v roce 2016, ale ukončena v roce 2018. Důvod? Trh s dodávkami potravin byl vysoce konkurenční a bylo těžké přilákat pozornost a vyniknout. Dobré zprávy? David Chang zůstává mimořádně úspěšný, pokud jde o jeho restaurace.




Kategorie Jména doba Fast Food