Co je koriandr a jak chutná?

Semena koriandru a lístky koriandru

Pravděpodobně jste se zastavili a dívali se na řada koření ve vašem obchodě s potravinami tisíckrát. A pravděpodobně jste koriandr viděli pokaždé. Co přesně to kouzelné koření je?


Koriandr je jedlá aromatická rostlina používaná v mezinárodních pokrmech po celém světě. Pěstuje se v regionech v jižní Evropě, severní Africe a jihozápadní Asii (přes SPICEografie ). Kulinářští odborníci vypočítali, že jemná listová rostlina byla poprvé použita jako koření kolem roku 5000 př. N.l. Koriandr má bohatou historii, aby se přizpůsobil jeho plné chuti. Předpokládá se, že je to jedna z nejstarších zaznamenaných bylin, a to i se symbolickými odkazy ve Starém zákoně o bible stejně jako starověké sanskrtské spisy, podle Víra a kultura . Semena byla umístěna do egyptských hrobek, aby byla zajištěna věčná láska Nutriční geografie a kolonisté z Massachusetts ji pěstovali při příjezdu do Ameriky (přes Smrk jí ).Listy rostliny koriandru jsou obecně známé jako koriandr (což je ve skutečnosti španělské slovo pro koriandr). Cilantro je bylina, kterou lidé buď milují a oceňují, nebo ji absolutně nenávidí (více o tom trochu). Semena rostliny koriandru jsou často sušená a mletá na koření, které se používá v mnoha evropských, asijských, latinských a indických pokrmech, podle Mistrovská třída .
Healthline uvádí, že koriandr má několik zdravotních výhod a léčivých vlastností, včetně antioxidantů zvyšujících imunitu, ochrany zdraví mozku a srdce a schopnosti snižovat hladinu cukru v krvi, posilovat a čistit pokožku a podporovat trávení. Lahodné a výživný? Vyhrajte-vyhrajte!

Jak chutná koriandr?

Celý a mletý koriandr

Semena koriandru mají jasnou, teplou, květinovou, citronovou chuť a aroma, podle Smrk jí . Na druhou stranu koriandr - list ze stejné rostliny - má silnou, parfémovanou chuť a často se používá jako ozdoba nebo doplněk (ahoj, guacamole!). Někteří lidé však mají nepříznivý gen, díky kterému koriandr chutná jako mýdlo, 23andMe zprávy. To vysvětluje, proč na obou stranách existuje tolik vášnivých argumentů, zda koriandr chutná dobře nebo hrozně - záleží na vaší genetice.Mletý koriandr se často mísí s kmín vytvořit ještě odvážnější chuť, která roztančí chuťové pohárky. Podle Prospívat Cuisin je , připomíná pikantnější kardamom s tóny citronového pepře. Je běžnou přísadou do kari pokrmů a pečiva, protože poskytuje příjemnou rovnováhu mezi cukry a sladším kořením. Celá semena koriandru se často používají v receptech na moření a solení, aby přinesla náznak tepla. Semena jsou obvykle lehce opečená, aby se uvolnila jejich podmanivá vůně, než se přidají do misek nebo se rozemelou na prášek (přes Prospívat kuchyni ). Chuť tohoto živého, univerzálního koření se prohlubuje, čím déle se vaří.

Milujte to nebo nenáviděte, koriandr a koriandr jsou tu, aby zůstali.


Kategorie zprávy Televize jídlo