Co je chlebová mouka a jak ji používáte?

Bochníky chleba a mísa s chlebovou moukou na stole

Pečení se v poslední době stalo neuvěřitelně oblíbeným koníčkem, kdy se tolik lidí obracelo k činnosti, která způsobila velký nedostatek mouky. Naštěstí to vypadá jako minulost (nebo je to tak?), Takže pokud jste zjistili, že si nemůžete vyzkoušet šlehání dortu, sušenek nebo bochníku chleba, může být konečně čas dát to jde.


Výlet uličkou v místním obchodě s potravinami (snad) bude mít vše, co potřebujete. Můžete se však setkat s několika otázkami, zvláště pokud jde o výběr pytle s moukou - kdo věděl, že jich je tolik? Existuje univerzální mouka, což je to, co nám je nejvíce známé, ale také chléb, dort a samoobsluha , abychom jmenovali alespoň některé. Některé speciální supermarkety dokonce zásobují kriketovou mouku, ale to je příběh na další den.Nepřeberné množství možností není trikem z oboru, který vás přiměje utratit více peněz. Ačkoli ve vašich receptech bude po většinu času fungovat univerzální mouka, výměna za jednu z konkrétnějších odrůd může přinést kvalitnější pečené zboží. Vezměte si chlebovou mouku, která, jak již název napovídá, by se měla používat k výrobě chleba - dokonce i Paul Hollywood navrhuje použít ji místo univerzální mouky. Ale co to je? přesně tak o této přísadě, která ji vylepšuje, a jak ji používáte? Zůstaňte naladěni, abyste zjistili vše a další.
Co je to chlebová mouka?

Bochník chleba a ingredience na povrchu

Mouka existuje již více než 30 000 let (přes Historie chleba ), ale chlebová mouka se na scénu dostala až před několika stovkami let. Podle Bakerpedie Počáteční počátky této odrůdy sahají do Velké Británie v roce 1886, ačkoli to bylo patentováno až v roce 1902 v Bostonu mužem jménem Joseph Lee.

Pokud to již nebylo dostatečně zřejmé, chlebová mouka dělá svou nejlepší práci, když se používá k výrobě chlebových výrobků, ale konkrétněji Obchod Webstaurant říká, že byl navržen pro „kvasnicový chléb“. Označováno jako silná mouka ve Velké Británii, nebo někdy jako tvrdá pšeničná mouka, protože je mletá z tvrdé jarní pšenice (přes Chléb krále Artuše ), tato odrůda spížové sponky má vysoký obsah bílkovin, díky čemuž je bohatá na lepek, neboli látky, které dodávají strukturu chlebového těsta a texturu konečnému produktu.Je klíčovou součástí žvýkací schopnosti, kterou jsme poznali a milujeme v lahůdkách, jako jsou měkké preclíky a bagety, což vede jednoho odborníka k tomu, aby ji nazval „podprsenka s kosticemi světa pečení“ ( Dobrou chuť ).

Chlebová mouka vs. univerzální mouka

Pytel univerzální mouky a chlebové mouky na polici

Univerzální mouka a chlebová mouka mohou navenek vypadat stejně, ale jak již bylo zmíněno výše, použití chlebové mouky místo univerzální vám poskytne ještě lepší bochník. Je to proto, že chlebová mouka má vyšší obsah bílkovin než běžné věci.černé a bílé chvění

Podle Průkopnická žena , běžná mouka je obvykle mezi 8% a 12% bílkovin, zatímco chlebová mouka se pohybuje kdekoli od 12–15%. Tento nepatrný rozdíl je v tom, co produkuje více lepku v těstě, což mu dodává „pružnost a pružnost“ Dobrou chuť , a zároveň je klíčem k „charakteristickému žvýkání“ hotového výrobku. Chléb vyrobený z chlebové mouky také dobře vzroste a bude mít celkově lepší strukturu (prostřednictvím The Pioneer Woman).

Zatímco struktura vyrobená z extra bílkovin v chlebové mouce je skvělá pro věci, jako je krupice na pizzu, tato struktura není tak žádoucí u jiných druhů pečiva, jako jsou sušenky nebo koláče, které mají být lehké a načechrané. Nižší bílkovina univerzální mouky mu dává jeho univerzálnost, takže pokud se chystáte zásobit jakýkoli druh mouky, je to ten pravý.

Jak péct s chlebovou moukou

Dva pekaři sypající mouku na kouli těsta

Spolu s bochníky chleba (ano, to zahrnuje kynuté těsto!), Chlebová mouka je skvělá pro použití na pizzovou krustu, preclíky, rohlíky, bagety a může dokonce vzít vaše čokoládové sušenky na další úroveň. Bobův červený mlýn připomíná nám, že nejvhodnějším typem mouky je ten, který je vyžadován v receptu, ale pokud šleháníte některou z výše uvedených pochoutek a nevidíte nic specifikovaného, ​​můžete snadno použít chlebovou mouku - i když existují pár věcí, které musíte vědět, abyste zajistili, že vše půjde hladce.

Není však nutné požadovanou částku upravovat The New York Times vysvětluje, že vyšší obsah bílkovin v chlebové mouce může vést k tomu, že vaše těsto bude trochu suché. Abychom tomu zabránili, můžete do svého těsta přidávat vodu po 1 čajové lžičce, a pokud jej přidáte příliš mnoho, jednoduše přidejte trochu více mouky, dokud nedosáhnete správné konzistence.

Při použití chlebové mouky je také důležité zajistit si dostatečné hnětení těsta, protože právě zde se vytvářejí lepkové proužky, které vašemu pečenému chlebu nakonec dodají žádoucí strukturu (prostřednictvím Obchod Webstaurant ).

co je modrá malina

Zde je postup, jak si doma vyrobit vlastní chlebovou mouku

Osoba měřící mouku na stupnici

Není třeba se vydat do specializovaného obchodu s potravinami a vyzvednout si pytel chlebové mouky; obvykle se nachází na místním trhu. Pokud však dělat získejte pohled na poličku s omezenými možnostmi, existuje několik věcí, které můžete udělat, pokud máte srdce na pečení bochníku chleba. Samozřejmě můžete místo chlebové mouky použít všestrannou mouku, nebo můžete posbírat ingredience, abyste si mohli doma vyrobit vlastní.

Váš nákupní seznam je překvapivě krátký, ve skutečnosti obsahuje pouze dvě věci: univerzální mouku a vitální pšeničný lepek, které Kitchn popisuje jako „super-poháněná mouka“ (i když to tak není technicky mouka) s vysokým obsahem lepku a nízkým obsahem škrobu.

Rychlé občerstvení navrhuje pouze sestavit tuto snadnou a provizorní chlebovou mouku v době, kdy je potřeba. Začněte odměřením 1 šálku univerzální mouky, ale odstraňte z ní 1 1/2 čajové lžičky a nahraďte ji stejným množstvím pšeničného lepku. Prosejte je dohromady na sítu, aby se promíchaly a voilà! Vaše vlastní domácí chlebová mouka.