Co se stane, když budete jíst těsto ze surového cookie?

lžíce syrového těsta

Je téměř jisté, že tak dlouho lidé zůstali pečení cukroví , lidé také jedli syrové těsto na sušenky. A stejně jako sušenky, i těsto na sušenky je dosti těžko odolat. Koneckonců, jak má člověk vědět, jestli ty čokoládové sušenky ochutnají něco dobrého, pokud nejdřív nevystříknou pár lžiček těsta do úst? Je to samozřejmě test chuti na kvalitu.


Než se vydáte na další lžíci, bylo by moudré se ponořit do toho, proč jíst syrové těsto na sušenky nemusí být nejsladší nápad.Potenciální nebezpečí konzumace syrového těsta na sušenky

mouka a vejce

Problém se syrovým těstem na sušenky spočívá v tom, že se obvykle vyrábí z vajec a je náročné nevařená vejce může vás vystavit riziku nemoci z choroboplodných zárodků, jako jesalmonella. Jíst syrová vejce mohla být 'snídaně šampiónů' pro Rockyho Balboa, ale film nikdy neukazoval část, kde byl Rocky ohnut přes záchod s bolestivými křečemi.
„Syrové těsto na sušenky obsahuje jak surové zemědělství, tak živočišné produkty, které mohou nést bakterie, které by nám mohly škodit,“ řekla Kristi Kingová, vedoucí klinické dietetiky v Texaské dětské nemocnici Zprávy CBS . 'Jíte-li syrové těsto na sušenky, neznamená to, že absolutně onemocníte, ale tím, že riskujete, riskujete značně riziko.'

Hrozí nejen vejce v syrovém těstě, ale také mouka. Mouka není ve své podstatě zasažena E. coli, ale během výrobního procesu se může kontaminovat. Zatímco vaše trouba zabije všechny bakterie číhající v zrnech, bakterie budou stále přítomny v surovém těstě na sušenky. Pokud budete jíst syrové těsto z mouky, kde je přítomna E. coli, můžete onemocnět.Existuje bezpečný způsob, jak jíst syrové těsto na sušenky?

těsto na sušenky

Centrum pro kontrolu nemocí a US Food and Drug Administration jsou docela jednoduché, pokud jde o konzumaci syrového těsta na sušenky - prostě ne. To však neznamená, že s tím všichni souhlasí, a Brian Zikmund-Fisher, profesor výchovy ke zdraví na Michiganské univerzitě, tvrdí, že jde o preventivní opatření a rizika.

Psaní pro Objevit , Zikmund-Fisher říká, že když dělá cookies se svými dětmi vždy používá pasterizované vaječné výrobky nad syrovými vejci, aby zrušil potenciál salmonely. Zikmund-Fisher říká, že je také opatrný při používání mouky, o které je známo, že není součástí žádného svolávání E. coli, a má pocit, že doporučení FDA a CDC jsou pro každého, aby si vyžádal svůj vlastní úsudek. Život je plný rizik a jak vidí Zikmund-Fisher věci, pro ty, kteří se tak rozhodnou, to může zahrnovat „nějaké (pečlivě připravené) těsto na sušenky bez ostychu“.Je však třeba říci, že pokud se rozhodnete jíst syrové těsto na sušenky, učiníte tak na své vlastní riziko.
Kategorie tipy Recenze zprávy