Nevyřčená pravda oceli řezaného ovsa

Ocelový řezaný oves

Škoda toho špatného, ​​nepochopeného ocelového řezaného ovsa, dost pravděpodobně jednoho z nejpracovanějších a nejméně oceňovaných zrn na světě. Když lidé začali chovat asi před 12 000 lety (přes NPR ) Oves byl podle univerzity Bellevue považován za plevel a dokonce za „nemocnou verzi pšenice“ Fakta ze zásobníků blog. I když Skoti poprvé začali pěstovat oves, bylo to jen proto, že učinili zklamáním zjištění, že Skotsko není vhodné pro pěstování pšenice. Ve skutečnosti byl oves po mnoho staletí po celé Evropě považován za „hrubé“ a nízké jídlo The Washington Post .


Ve Spojených státech nebylo do druhé poloviny devatenáctého století ocelovým řezaným ovesem nic jiného než krmivo pro zvířata. To je když Quaker Oats zakladatel Ferdinand Schumacher vynalezl „ovesné vločky“, které se vařily rychleji a dokázal vypadat mnohem méně jako krmivo pro zvířata. Ačkoli pověst ovesných vloček trpěla během vzestupu nízkosacharidová dieta se příliv obrací díky obnovenému zájmu o rostlinné stravování. To platí zejména pro ocelový řezaný oves, který odborníci na výživu, jako je Aubrey Bailey, nyní označují jako „energetickou potravinu“ (prostřednictvím LiveStrong ).Jsou ale ovesné řezy opravdu energetickým jídlem? Nebo to neříká nic jiného než způsob, jak si ospravedlnit sníst velkou misku sacharidů na snídani? Když na to přijde, co dokonce jsou ocelový řezaný oves? Přečtěte si o nevýslovné pravdě ocelového řezaného ovsa, o tom, že dlouholetý outsider rodiny obilí, který byl kdysi považován za nevhodný pro člověka.
Co přesně jsou ocelové řezané ovesy?

Textura ocelového řezaného ovsa

Oves řezaný ocelí, někdy označovaný jako „irský oves“ Prostě ovesné vločky , jsou jedním ze dvou hlavních druhů ovesných vloček. Druhým je „válcovaný oves“, který je díky Quaker Oats mnohem více známý většině Američanů. Ale dost o ovesných vločkách, které v Americe předbíhají ocelový řezaný oves už téměř 150 let. Jsme tu, abychom hovořili o ocelovém řezaném ovesu, původních ovesných vločkách, ovesných vločkách, které mají kořeny v technice přípravy ovsa, která existuje už 32 000 let (prostřednictvím Nový vědec ). A tady je to, co je na tom ironické. Jsou to „ovesné vločky“, které se označují jako „staromódní oves“, i když nebyly vynalezeny až do konce 19. století jako marketingový trik zakladatel Quaker Oats.

steak a protřepejte patty

Ocelový řezaný oves, který se skládá z loupaných ovesných zrn nakrájených na malé nugety s ocelovou čepelí, lze pravděpodobně nejlépe popsat jako ovesnou verzi rizoto . Když se vaří v kapalině, jejich jednotlivé kousky se rozpouští jen částečně, přičemž si zachovávají určitou podobu svého tvaru, zatímco se taví do sebe a vytvářejí krémovou, ale žvýkací kaši. Naproti tomu válcovaný oves, který se během zpracování vaří v páře a poté válcuje naplocho, se při vaření v kapalině rozpouští na kaši. Ocelový řezaný oves nabízí jemnou ořechovou chuť díky svému tvaru, který vystavuje několik povrchových ploch opékání, které je součástí jejich zpracování. Ačkoli se rolovaný oves také opéká, jeho chuť je mírnější díky rovnoměrně hladkému a zploštělému povrchu.Ocelový řezaný oves je stejně nezpracovaný, pokud jde o ovesné vločky

Ovesné zrno

Podle Harvarda je oves řezaný ocelí podroben menšímu zpracování než oves válcovaný Zdroj výživy . U jakéhokoli druhu ovesných vloček začíná zpracování očištěním, očištěním a slupkou ovesného zrna. Co zbylo z obilí po loupání, které Prostě ovesné vločky zprávy se nazývá „krupice“, pak se opéká. Toast je určen k pěstování ořechové chuti a také k odrazení od růstu škodlivých bakterií, tvrdí registrovaná dietologka Sarah Schlicterová (prostřednictvím My Fitness Pal ).

Poté se za účelem výroby válcovaného ovsa opečená ovesná krupa napaří a poté se zploští mezi válečkovými koly. Naproti tomu při výrobě ocelového řezaného ovsa nedochází k žádnému vaření v páře ani k předvaření a rozhodně nedochází ke zplošťování. Místo toho se opečená ovesná krupice pomocí ocelového nože jednoduše rozseká na několik kusů. V případě „rychlého vaření“ ocelového řezaného ovsa se obilí nakrájí na ještě více kusů (přes Centrum aplikované výživy University of Massachusetts ). A v případě „skotského ovsa“ se kousky drtí ještě menší na konzistenci podobnou kukuřičné mouce, což je způsob, jakým jídlo dostal své jméno (přes Bobův červený mlýn ).Vaření ocelového řezaného ovsa trvá déle než u jiných druhů ovsa

Vaření ocelové řezané ovesné vločky

Na základě nepravidelného tvaru a skutečnosti, že jsou hustší než ovesné vločky, musí ocelový řezaný oves absorbovat během procesu vaření více tekutiny než ovesný vločky, podle registrované dietologky Melissa Wdowik (prostřednictvím Colorado State University ). Z tohoto důvodu může vaření ocelového řezaného ovsa na varné desce trvat až 30 minut, zatímco u rolovaného ovsa to trvá pouze dvě až pět minut (přes Healthline ).

Pokud se vám zdá, že půl hodiny je příliš mnoho času na to, abyste si ráno připravili snídani, existuje způsob, jak si dát čerstvou dávku čekání pro vás ráno. Podle Bobův červený mlýn Chcete-li vyrobit „oves přes noc“, musíte si smíchat oves s tekutinou podle vašeho výběru (jako je voda, mandlové mléko nebo mléko) v poměru 1: 3 a poté jej nechat přes noc v chladničce, zatímco spíte. Ráno bude váš ocelový řezaný oves připraven k jídlu - přímo z ledničky. I když byste je měli klidně zahřát na sporáku nebo v mikrovlnné troubě, nemusíte, pokud jste ve spěchu nebo prostě chcete studenou snídani.

V Instant Pot můžete vařit ocelový řezaný oves

Okamžitý hrnec Bloomberg / Getty Images

Řekněme, že jste zapomněli namočit svůj ocelový řezaný oves přes noc, nebo si možná neužijete myšlenku ponoření ocelového řezaného ovsa do chlazené kapaliny celou noc. Existuje ještě další způsob, jak si ráno dopřát čerstvou, kouřící horkou misku z ocelových řezaných ovesných vloček. Musíte být jen jedním z mnoha hrdých vlastníků Okamžitý hrnec .

Pokud je to váš případ, Bobův červený mlýn doporučuje jednoduše umístit oves a tekutinu v poměru 1: 3 do svého okamžitého hrnce. V závislosti na velikosti vašeho okamžitého hrnce možná zjistíte, že má smysl připravovat více porcí ocelového řezaného ovsa najednou. Ve skutečnosti vaše okamžité hrnce uživatelský manuál může specifikovat, že k řádnému fungování hrnce musíte použít minimálně alespoň jeden šálek vody. Než budete pokračovat, určitě si zkontrolujte příručku.

Ať už děláte cokoli, jednoduše to rychle rozruchte, nastavte svůj okamžitý hrnec na „vysoký“ tlak a nastavte časovač na tři minuty. Po uplynutí doby vaření uvolněte tlak, sejměte víko z hrnce, promíchejte a užívejte si.

Oves řezaný ocelí může pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi

Spokojený bříško

Z hlediska výživy je ocelový řezaný oves téměř k nerozeznání od ovesného (ov Uvnitř mlýna ). Jedna porce o obsahu 154 kalorií dodává buď 6 gramů bílkovin, 3 gramy tuku, 28 gramů sacharidů a 4 gramy vlákniny. Tato porce ovesných vloček je také bohatým zdrojem mikroživin, včetně thiaminu (vitamin B1), železa, hořčíku a selenu (prostřednictvím Healthline ). Obě formy ovsa jsou také bohaté na beta-glukan ( b -glukan), rozpustná vláknina, která byla spojena s řadou zdravotních výhod (přes Journal of Nutrition and Metabolism ).

grilované kuře s potravinami

Jedním z velmi důležitých rozdílů mezi ocelovým řezaným a válcovaným ovesem - ten, díky němuž je ocelový řezaný oves potenciálně „zdravější“ volbou než ovesný - je to, že díky jeho tvaru a konzistenci se ocelovým řezaným ovesům tráví déle než ovesným válcovaným, podle Harvardská škola veřejného zdraví . Výsledkem je, že ovesně řezaný oves zvyšuje hladinu cukru v krvi pomaleji než oves válcovaný. Jinými slovy, mají nižší glykemický index , což může být docela významný fakt pro lidi, kteří potřebují sledovat hladinu cukru v krvi, jako jsou jedinci s cukrovkou. I když všechny ovesy nabízejí výhody regulace cukru v krvi, ovesný řez oves může přinést mírný náskok kvůli jejich nižšímu glykemickému indexu. Mohou vám také pomoci cítit se déle plnější a dokonce mít ruku v potlačení chuti k jídlu, tvrdí Dr. Reza Norouzy (prostřednictvím Společnost pro endokrinologii ).

Konzumace ovesného krájeného ovsa vám může pomoci snížit hladinu cholesterolu

Zdravý cholesterol

Oves řezaný ocelí a ve skutečnosti celý oves je bohatým zdrojem vlákniny. Stogramová porce (což představuje něco málo přes půl šálku nevařeného ocelového řezaného ovsa) dodává 10 gramů látky, včetně dvou gramů rozpustné vlákniny (prostřednictvím USDA ). Nerozpustná i rozpustná vláknina nabízí důležité zdravotní výhody, ale věří se, že zejména rozpustná vláknina, která po rozpuštění v kapalině vytvoří gel, může pomoci při správě a dokonce ke snížení hladiny cholesterolu. To je podle Dopis o zdraví na Harvardu , což vysvětlovalo, že gel „zachycuje část cholesterolu ve vašem těle, takže je vylučován jako odpad místo toho, aby se dostal do vašich tepen.“

co se stalo s yogos

Rozpustná vláknina v ovesu navíc obsahuje vlákninu zvanou „beta-glukan“ nebo „ b -glukan, “podle Harvardská škola veřejného zdraví . V několika studiích za posledních 23 let byla odvozena spotřeba ovsa b Podle autorů studie z roku 2011 zveřejněné v časopise bylo zjištěno, že -glukan je spojován se snížením celkové hladiny cholesterolu v séru a konkrétně s lipoproteinem s nízkou hustotou („špatný“ cholesterol). Recenze výživy . A to je důležité, protože vysoká hladina cholesterolu je spojena s vyšším rizikem srdečních onemocnění a cévní mozkové příhody Centra pro kontrolu a prevenci nemocí . Naštěstí snížení těchto čísel může toto riziko významně snížit, říká Mason Freeman, MD, endokrinolog a vedoucí oddělení metabolismu lipidů u Mass General (prostřednictvím Massachusetts General Hospital ).

Ocelový řezaný oves je tak dobrý ve snižování hladiny cholesterolu, že mají zákonné právo se tím chlubit

Ovesné vločky pro zdraví srdce

Existuje tolik přesvědčivých vědeckých důkazů, že rozpustná vláknina v ovesných vločkách může pomoci snížit hladinu cholesterolu v séru, a tím přispět ke snížení rizika ischemické choroby srdeční, že v roce 1997 americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv udělil producentům ovesných vloček úplně první povolení FDA zahrnout na své označení „zdravotní tvrzení týkající se potravin“, uvádí Harvardské srdce dopis .

„Autorizovaná zdravotní tvrzení při označování potravin jsou tvrzení, která byla zkontrolována FDA a jsou povolena na potravinářských výrobcích nebo doplňcích stravy, což naznačuje, že potravina nebo složka potraviny může snížit riziko onemocnění nebo zdravotního stavu,“ říká FDA . Aby bylo možné získat povolení FDA k označování, musí být všechna taková tvrzení podpořena „významnou vědeckou dohodou mezi kvalifikovanými odborníky“. To je docela dobrý rodokmen pro ocelový řezaný oves a oves obecně. Specifické zdravotní tvrzení, které mohou výrobci ovesných vloček uvádět na etiketě, je, že „strava s vysokým obsahem ovesných vloček nebo ovesných otrub a nízkým obsahem nasycených tuků a cholesterolu může snížit riziko srdečních onemocnění.“

Jíst ovesné řezané oves by mohlo snížit váš krevní tlak

Měření krevního tlaku

Kromě toho, že pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, může konzumace ocelového řezaného ovsa a jiných ovesných vloček přispět ke snížení krevního tlaku, podle výzkumného dokumentu z roku 2012 zveřejněného v Journal of Nutrition and Metabolism . Výzkumná práce se skládala z přehledu tehdejší současné řady vědeckých poznatků týkajících se role b -glukany při prevenci a léčbě metabolického syndromu, což je skupina stavů, které jsou spojeny s vyšším rizikem srdečních onemocnění a cévní mozkové příhody, podle Klinika Mayo . Jednou z těchto podmínek je vysoký krevní tlak.

Ačkoli je krevní tlak nejméně studován z různých stavů zahrnujících metabolický syndrom, autorům studie se přesto podařilo identifikovat studii, ve které lidé, kteří konzumovali 8 gramů rozpustné ovesné vlákniny denně po dobu 12 týdnů, významně snížili svůj krevní tlak. Zjistili také metaanalýzu (analýza dat pomocí více studií zabývajících se zhruba stejným tématem), která ukazuje, že u lidí s diagnostikovanou hypertenzí pomohlo zvýšení příjmu vlákniny obecně (nikoli konkrétně rozpustné vlákno) snížit krevní tlak. To, co autoři nebyli schopni určit na základě stávajícího výzkumu, bylo proč rozpustná vláknina zřejmě chrání před hypertenzí, která bude muset být předmětem dalšího studia.

Jíst ocelový řezaný oves vám může pomoci zhubnout

Ovesné vločky pro hubnutí

Vzhledem k tomu, že ovesné řezy trvají déle než oves válcovaný, mají podle registrované dietologky Melissa Wdowik (prostřednictvím Colorado State University ). A pocit delšího uspokojení vám může pomoci mít lepší kontrolu nad vaší hmotou, podle Healthline .

Protože dodává 10 gramů vlákniny na 100 gramů porce (přes USDA ), ovesné vločky jsou považovány za potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Podle registrované dietologky Tanyi Zuckerbrot může samotné trávení potravin s vysokým obsahem vlákniny vyžadovat, aby vaše tělo vydalo více energie (tj. Kalorií), než by bylo nutné při trávení potravin s nízkým obsahem vlákniny (prostřednictvím Prevence ). Studie z roku 2020 zveřejněná v Síť JAMA prokázali, že rostlinná strava s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem vlákniny může pomoci snížit tělesnou hmotnost, částečně zvýšením metabolismu po jídle. V podstatě by se mohlo stát, že jídla plná věcí, jako je ovesný řez, vám mohou pomoci spálit další kalorie.

Naopak, podle Zuckerbrota mohou potraviny s malým nebo žádným obsahem vlákniny ve skutečnosti nechat váš metabolismus pracovat pomaleji. Takže pokaždé, když si vyberete ocelový řezaný oves namísto, řekněme, bagelu z bílé mouky, pomáháte udržovat váš metabolismus v chodu optimální rychlostí. Vezměte prosím na vědomí, že také zpomalujete metabolismus, pokud to děláte některou z těchto věcí .

Když jíte ocelový řezaný oves, děláte to dobře zažívacím systémem

Zdravé dobré

Kromě toho, že vysoký obsah vlákniny v ovesných vločkách udržuje chugging, pomáhá podporovat zdravou rovnováhu střevních bakterií, tvrdí registrovaná dietologka Judy Palkenová z Lékařské fakulty University of Massachusetts. Centrum aplikované výživy . „Když se ovesná vláknina dostane do tlustého střeva, je metabolizována dobrými bakteriemi, které tam žijí, které pak snižují zánět a podporují dobré gastrointestinální zdraví,“ vysvětlila. Ve skutečnosti je tato „prebiotická“ kvalita hlavním důvodem lékařské fakulty UMass Centrum aplikované výživy podporuje konzumaci ocelového řezaného ovsa u lidí se zánětlivým onemocněním střev.

Spolu s rozpustnou vlákninou, kterou vědci zjistili, může být spojena se snížením hladiny cholesterolu a krevního tlaku (prostřednictvím Journal of Nutrition and Metabolism ), ocelový řezaný oves je také bohatý na nerozpustnou vlákninu. Na rozdíl od rozpustné vlákniny, která se při kontaktu s vodou rozpouští na gel, nerozpustná vláknina se vůbec nerozpouští. Ve skutečnosti zůstává „relativně neporušený“, když se pohybuje trávicí soustavou, tvrdí Klinika Mayo . Výsledkem je, že pomáhá druhému jídlu, které jste jedli, efektivněji se pohybovat v trávicím systému, a to pomáhá podporovat pravidelnost a předcházet zácpě, podle Harvardská škola veřejného zdraví .

Ocelový řezaný oves není jen snídaňové jídlo

Ocel řezaný oves jako polenta

Ocelový řezaný oves je tak milovaný odborníky na výživu, že vytvořili náš seznam pěti potravin, z nichž byste měli mít vždy dobrý pocit jíst na snídani . Ale i když můžeme mluvit o ocelovém řezaném ovsu v kontextu snídaně, faktem je, že ocelový řezaný oves není prostě snídaňové jídlo. Přinejmenším nemusí být. „Máme tendenci spojovat oves se snídaní, ale ve skutečnosti jsou to zrna, jako je rýže nebo quinoa, a skvěle fungují v různých pokrmech,“ říká registrovaná dietologka Judy Palkenová z lékařské fakulty University of Massachusetts. Centrum aplikované výživy .

Registrovaný dietetik Elisa Bremner souhlasí. 'Ovesné vločky jsou pravděpodobně nejzdravější snídaně, jaké můžete udělat,' řekl Bremner Kaše, ' Můžete jej však také použít jako základ pro slaný oběd nebo večeři. Stačí to doplnit zeleninou a trochou másla. “

Stejně tak můžete nahradit ocelovým řezaným ovesem polenta , nebo na krupici ve velké olejové desce s krevetami a krupicí. A když začínáme být kreativní s naším ocelovým řezaným ovesem, co když je použijeme v pečivu místo rolovaného ovsa? Zdá se, že je to možné, pokud nejprve uvaříte ocelový řezaný oves, alespoň podle Annemarie Rossi z Skutečné jídlo Skutečné nabídky . Nezapomeňte přidat další půl šálku mouky, abyste vyvážili extra tekutinu, kterou jste použili při výrobě ovesných vloček.

proč mají bagely v sobě díryKategorie Komiks recenze Jména