Pravda o McDonaldově mase

mcdonad Jamie Rector / Getty Images

Vzhledem k tomu McDonald's prodává více hamburgerů než kdokoli jiný na planetě, není divu, že jejich hovězímu masu se dostává velké pozornosti. Po dlouhou dobu se kolem pověsti šířila fáma, že McDonald's koupil své hamburgerové maso od tajemné společnosti zvané „100% Beef“, což jim umožnilo tvrdit, že jejich hamburgery byly hovězí, i když ve skutečnosti nebyly. Jiní tvrdili, že hamburgery byly naplněny červím masem (zalapal po dechu!). Obě tyto pověsti od té doby byly prokázáno jako nepravdivé .


Když znepokojivé fámy stranou, musíme si ještě klást otázku, jak na to Fast Food behemoth jde o zacházení s masem. Pojďme tedy žvýkat tuk, pokud jde o fakta o hovězím masu na vašem McDonald's hamburger.Kde je hovězí maso v hamburgeru McDonald's?

Mlýnek na maso

Má smysl začít jen na začátku a zeptat se, odkud pochází hovězí maso McDonald's. Podle jejich webové stránky McDonald's nakupuje hovězí maso od farmářů po celých Spojených státech a také na Novém Zélandu, Austrálii a Kanadě. The gigant rychlého občerstvení říká, že jedním z těchto dodavatelů je společnost Lopez Foods se sídlem v Oklahoma City. Podle webové stránky Lopez Foods podnikají se Zlatými oblouky od roku 1968 a dodávají jim nejen hovězí, ale i vepřové a kuřecí maso.
Pokud jde o to, jak se toto hovězí maso zpracovává, Business Insider navštívil jedno z největších zařízení na zpracování masa McDonald v Německu a poznamenal, že zásilky hovězího masa jsou nejprve zkontrolovány, aby se zajistilo, že v nich nejsou stále usazeny žádné kosti. Poté je proveden největší mlýnek na maso, jaký si dokážete představit, než je každá placka tvarována strojním zařízením.

Hamburgery jsou poté zmrazeny a zabaleny do plastových pytlů a krabic, než jsou odeslány do restaurací McDonald's.Je maso McDonald's 100 procent hovězího masa?

čtvrtlibrák Scott Olson / Getty Images

Samozřejmě velká otázka zní: „Jsou hamburgerové placičky McDonald's stoprocentně hovězí?“ Podle McDonald's - ano, jejich maso je stoprocentně hovězí. „Každý z našich hamburgerů je vyroben ze 100% čistého hovězího masa a vařený a připravený se solí, pepřem a ničím jiným - bez plniv, přísad, konzervačních látek,“ uvádí se na jejich webových stránkách.

Většina z toho masa je mletá směs chucku, svíčkové a kulatého. Pokud jde o to, že je úplně krmeno trávou jako to, co byste očekávali u dobrého steakhousu - no, pravděpodobně ne. Dobytek by mohl začít jíst trávu, ale poté přešel na stravu s obilím, trávami a minerály.V poměrně nedávné změně pro McDonald's, pokud si objednáte Quarter Pounder, je velká šance, že vaše hamburgerová placka je čerstvá a předtím nebyla zmrzlá (prostřednictvím CNN ).

Pokud jde o zdravotní problémy týkající se masa McDonald's, jedná se o rychlé občerstvení, takže to berte v úvahu.

mísa chleba panera jítKategorie costco jak potraviny