Tato mexická rýže je dokonalá jednoduchá příloha

Mexická rýže podávaná v miskách Kristen Carli / Mashed

Je těžké porazit skvělou porci mexické rýže. Vážně, přemýšlejte o tom: K čemu se jiná příloha dokonale hodí vejce na snídani, k obědu se salátem nebo s tacos, tamales nebo burritos na večeři? Jaké další jídlo je stejně doma na tradičním jídelním stole, jak si ho užíváte z nádoby na polystyren, kterou si vezmete z kamionu na jídlo na rohu? A která druhá strana se může pochlubit tak velkou chutí, i když používá jen několik základních ingrediencí?


Vážně to není rétorické: Jaké další jídlo to všechno dokáže? Ne mnoho. Toto chutné a snadné jídlo je oblíbeným registrovaným dietetikem, autorem jídel a kuchařkou Kristen Carli, RD, zakladatelkou Výživa a wellness pro Camelback , který miluje jeho univerzálnost (můžete snadno vyměnit různé druhy rýže a rajčat) a samozřejmě jeho chuť. „Tuto rýži podávám spolu s tamales na vánoční večeři,“ říká Carli, ale dodává, že se dobře hodí k „quesadillas, taco salátům, chimichangům“, a seznam pokračuje dál a dál. Co nebude trvat dlouho, je čas na přípravu: Budete mít toto rýže vaření na sporáku s asi pěti minutami praktické práce. A asi o 45 minut později budete mít na rukou superlativní stránku. A talíř.Shromážděte své ingredience pro tento mexický recept na rýži

Mexické rýžové přísady na pultu Kristen Carli / Mashed

Existuje spousta receptů s klamně malým počtem ingrediencí, a pak je tu tento. Pokud slevíte vodu a volitelnou limetku a nakrájenou zelenou cibuli použitou pro dotek přidané chuti a vzhledu, vyžaduje tato rýžová mísa jen několik ingrediencí. (Když už o tom mluvíme, Carli doporučuje použít hnědá rýže „pro extra výživu z celého zrna“, ale říká, že „pokud chcete, můžete použít bílou rýži, stačí upravit dobu vaření na 20 minut vaření a deset minut v páře.)
Pro tuto mexickou rýži budete potřebovat dvě lžíce řepkový olej , jeden šálek (nevařené) hnědé rýže, plechovka nakrájených rajčat o objemu 14 uncí, šálek teplá voda , dvě čajové lžičky rajčatového bujónu (Carli používá Knorrovo caldo de tomate) a půl čajové lžičky česnekový prášek .

Pro dobrou míru (a chuť a prezentaci) můžete také připravit několik nakrájených zelených cibule a Limetka klíny. A to je vše.Rýži opečte a poté přidejte zbytek, abyste vytvořili tuto mexickou rýži

hnědá rýže pro mexickou rýži Kristen Carli / Mashed

Tajemství dokonalé přípravy tohoto mexického rýžového pokrmu je nechat rýži trochu uvařit v oleji před přidáním vlhkých ingrediencí. Trocha zhnědnutí na zrnech odemkne příchutě, které obvykle uvnitř rýže zůstávají spící, proto se tomuto kroku věnujte opatrně.

Ve velké restované pánvi nebo holandské troubě při středním ohni zahřejte olej. Jakmile je dobře zahřátý, přidejte celou rýži. Nechte rýži smažit a opékat na oleji, dokud většina neztmavne. Nyní přidejte vše ostatní. Poté jen zalijeme vodou, přidáme konzervovaná rajčata, přidáme česnekový prášek a bujón a vše to promícháme.Vařte, poté vařte a poté počkejte, až bude vaše mexická rýže hotová

vařící rýže pro recept na mexickou rýži Kristen Carli / Mashedi

Nyní, když máte všechny ingredience pro vaši mexickou rýži, uložte volitelné toppery společně do pánve (nebo hrnce nebo holandské trouby nebo dokonce do pomalý kuchař ), přiveďte věci k varu. Poté okamžitě snižte teplotu na mírný oheň, jednou promíchejte a zakryjte úžasně snadnou přílohu. Nyní stačí počkat, než se veškerá voda vstřebá, což by mělo trvat asi 35 minut.

Zde si dejte pozor na častou chybu, na kterou upozorňuje Carli, která upozorňuje, že nechte rýži důkladně uvařit. Je důležité otestovat, abyste se ujistili, že je rýže hotová a plně vařená, takže v případě potřeby přidejte trochu více vody, nebo buďte připraveni předčasně snížit teplotu, pokud se vaří rychle, ale roste něžně.

Nyní rýži nadýchejte a znovu přikryjte po dobu deseti minut, poté podávejte a nahoře naberte kopečky zelené cibule a limetkami.

Tato mexická rýže je dokonalá jednoduchá příloha4 z 1 hodnocení Vyplňte 202 Print Je těžké porazit skvělou porci mexické rýže. Která další příloha se dokonale hodí k vejcům k snídani, k obědu se salátem nebo k tacos k večeři? Čas přípravy 5 minut Doba vaření 45 minut Porce 4 porce Celkový čas: 50 minut Ingredience
 • 2 lžíce řepkového oleje
 • 1 šálek hnědé rýže
 • 1 (14 oz) může nakrájená rajčata
 • 1 šálek teplé vody
 • 2 čajové lžičky rajčatové polévky (rajský vývar)
 • ½ lžičky česneku v prášku
Volitelné přísady
 • nakrájenou zelenou cibuli
 • vápenné klíny
Pokyny
 1. Ve velké restované pánvi na středním ohni zahřejte olej a poté přidejte rýži. Nechte rýži smažit a opékat na oleji, dokud nebude mírně tmavší.
 2. Snižte teplotu na minimum. Přidejte nakrájená rajčata, vodu, česnekový prášek a rajčatový bujón. Míchejte a kombinujte.
 3. Přiveďte teplo k varu a poté ho vařte a přikryjte. Nechejte vařit po dobu 35 minut nebo dokud se veškerá voda nevstřebá. Vypněte teplo. Chmýřová rýže.
 4. Necháme 10 minut přikryté sedět, poté podáváme a podle potřeby přelijeme zelenou cibulkou a limetkovými klínky.
Výživa
Kalorie na porci 251
Celkový tuk 8,5 g
Nasycený tuk 0,8 g
Trans Fat 0,0 g
Cholesterol 0,0 mg
Celkový obsah sacharidů 39,9 g
Vláknina 3,5 g
Celkový cukr 2,5 g
Sodík 23,7 mg
Protein 4,4 g
Zobrazené informace představují odhad společnosti Edamam založený na dostupných přísadách a přípravcích. Nemělo by se to považovat za náhradu za radu odborníka na výživu. Ohodnoťte tento recept