To je skutečný rozdíl mezi zeleným, bílým a fialovým chřestem

Zelený a bílý chřest

Většina nakupujících zná zelenou odrůdu chřestu, ale zelenina má ve skutečnosti dvě další barvy: bílou a fialovou (prostřednictvím Kitchn ). Zelená standardní odrůda se nejčastěji nachází v obchodech s potravinami. Může být tenký, jako tužka, nebo silný jako kouzelná značka. Zelený chřest lze nalézt s fialovými špičkami, ale neměl by být zaměňován s pravými fialovými typy.


Fialový chřest se dodává ve dvou odrůdách: Purple Passion a Pacific Purple. Fialový chřest má sladší chuť než známější zelený typ a nejlépe se používá v salátech a jiných syrových přípravcích, protože při vaření ztrácí svou jedinečnou barvu. Fialový chřest je fialový díky antokyanu, pigmentu, který také dává některým bobulím, jako jsou borůvky, brusinky a maliny, svou výraznou tmavou barvu (prostřednictvím Správně zakořeněné ). Kromě barvení zeleniny je to také antioxidant, který může zlepšit funkci imunitního systému.Německá posedlost bílým chřestem

Svazek bílého chřestu

Bílý chřest je ještě jedinečnější než zelené nebo fialové odrůdy, protože se pěstuje bez slunečního záření, které brání tvorbě chlorofylu (pigmentu, který způsobuje zelené rostliny) (prostřednictvím Věda denně ). Pěstuje se pod hromadami země a pěstuje se téměř jako hlíza, aby se nedostala na slunce. Bílý chřest je silnější než zelený nebo fialový a je často něžnější.
Jako každý chřest se pěstuje na jaře (přes Německá dívka v Americe ) a v Německu, kde je to milované jídlo, je sezóna bílého chřestu a velký obchod. Sezóna bílého chřestu má v Německu dokonce své jméno - Chřest. Od dubna do konce sezóny 24. června (kdy země slaví Den svatého Jana) země spotřebuje každý rok přibližně 125 000 tun (prostřednictvím Opatrovník ). Stonky se vaří do zásoby a podávají se vedle šunky a brambor s bohatou holandskou omáčkou nebo jednoduše rozpuštěným máslem. Na rozdíl od jiných odrůd je kůže bílého chřestu hořká a musí být oloupána. Na německých trzích prodejci často používají průmyslové škrabky na chřest pro lidi, kteří nechtějí tento úkol provádět doma.

jsou promáčknuté plechovky v bezpečí