The Untold Truth Of Squeezits

 Squeezit karton General Mills/YouTube Naveena Vijayanová


Pokud jste mileniál, Chucklin' Cherry a Grumpy Grape nejsou jen chytré aliterace, ale nápoje z vašeho dětství. Pamatujete si na slazený nápoj, který byl dodán v plastové láhvi s twist-off uzávěrem? Jo, ten, který jsi po vymáčknutí poslední kapky přeměnil na stříkací pistoli, alias Squeezit.I když jste ze zkušenosti pravděpodobně věděli, jak lahodný je, věděli jste, že v roce 1985 nebyl k dispozici žádný jiný ovocný nápoj ve stlačitelné láhvi? (přes General Mills ) Nebo že za reklamami stála oceněná společnost Saatchi & Saatchi Advertising New York (prostřednictvím Pořekadlo )? Co třeba fakt, že General Mills poprvé spustil Squeezits pouze v jednom státě, než byl zpřístupněn na národní úrovni (přes Chicago Tribune )?
Samotný nápoj zmizel z regálů supermarketů na začátku tisíciletí, i když ustoupil podobným Kool-Aid výbuchy . Pokud jste se narodili v 80. nebo 90. letech, pravděpodobně si jasně pamatujete, jaké to bylo v horkém letním dni vymáčknout vychlazený Squeezit do úst. Zde jsou všechna málo známá fakta o nostalgickém nápoji, který byl kdysi základem krabičky na oběd.

Squeezits byly poprvé představeny v Denveru v roce 1985

 Panorama Denveru f11photo/ShutterstockSqueezits přišli na svět v roce 1985, přibližně v době, kdy děti s Walkmanem a dospělí hrající Pictionary byli považováni za cool (prostřednictvím General Mills ). Z jakéhokoli důvodu se potravinářský gigant General Mills se sídlem v Minneapolis rozhodl nejprve pověsit barevné lahve před mladými zákazníky z Colorada.

The Chicago Tribune uvádí, že Denver byl testovacím trhem značky džusů v červnu 1987. Jako takové byly místní děti již zvyklé na šílenství ždímání a pití v době, kdy se produkt dostal na pulty na severozápadě Pacifiku na začátku roku 1988. Zbytek Západní pobřeží muselo počkat až do jara, než dostali do rukou nejnovější sladký nápoj v regionu. Podle Chicago Tribune to byl velký hit; zdroj z General Mills ve skutečnosti publikaci řekl, že jedinou pochybností společnosti je, zda bude schopna vyrábět dostatek, aby uspokojila spotřebitelskou poptávku.Nějakou dobu se vyráběly ve stejném závodě jako Cheerios

 Krabice Cheerios Zik G/Shutterstock

Je za co děkovat jistému závodu General Mills v Lodi v Kalifornii, který byl nejen zdrojem Squeezits, ale také oblíbených snídaní, jako je Na zdraví , Přívěsky pro štěstí , a Wheaties (přes Zprávy Lodi ). Je smutné, že malé lahvičky Squeezits měly mnohem kratší životnost než různé cereálie, které si pravděpodobně stále každé ráno lapáte. Závod postavila společnost General Mills v roce 1948 na původně 20akrovém třešňovém sadu. O necelých 40 let později se připravovaly plány na jeho rozšíření o více než 100 000 čtverečních stop.

Část závodu, kde se Squeezits vyráběly, byla uzavřena v roce 1995 a 40 lidí zůstalo bez práce. Trvalo by další dvě desetiletí, než by se celý závod v roce 2015 odstavil. A Štěstí zpráva uvádí, že výroba Squeezits byla později přesunuta do závodu v Pensylvánii na východním pobřeží. Produktivita rychle vzrostla o 5 % po přijetí supertýmového modelu práce, který spočíval v tom, že se tým řídil sám. Bohužel ani tyto supertýmy nedokázaly udržet Squeezity na pultech supermarketů donekonečna.

Lahve fungovaly jako hračky

 Squeezit znakové lahvičky General Mills/YouTube

Provinili jste se používáním prázdných lahví od Squeezits k rozstřikování vody na vaše sourozence? No, nejste sami. V Reddit V příspěvku o oblíbených nápojích mnoho lidí přiznalo, že používají malé lahvičky jako stříkací pistole. Jeden napsal: 'Po dopití lahvičky bych ji naplnil vodou a vystříkl svého bratříčka.' Další si vzpomněl: 'Mávali jsme je jeden na druhého, obvykle do zátylku. Každý nováček v naší skupině se velmi rychle naučil chodit za tím, kdo pil jeden z těch [...]'

V roce 1988 se cena za balení po šesti dolarech pohybovala mezi 1,79 a 1,99 dolary a každý Squeezit byl dodáván v plastové nádobě o objemu 6,5 unce s odnímatelným a znovu uzavíratelným vrškem (přes Chicago Tribune ). Málokdo se obtěžoval brát odměřené doušky a zbytek si nechávat na později. „Není čas se starat o jejich zapečetění, protože jsme z nich vždy udělali vodní pistole hned po sejmutí šťávy,“ sdílel jeden fanoušek na Reddit .

Jak se ukázalo, General Mills si byl skutečně vědom toho, že Squeezits byly nakupovány za více než obsah lahví. „[Děti 80. a 90. let] z nich někdy udělaly stříkací pistole, jak se říká,“ Historie General Mills blog na Tumblr.

Squeezit v sobě neměl téměř žádnou ovocnou šťávu

 Různé ovoce a šťávy Jack Mankel/Shutterstock

Ačkoli Squeezits měl ve svém názvu ovoce – původní příchutě zahrnovaly pomeranč, hroznové víno a třešně – tekutina byla stěží ovocná šťáva. Jak je uvedeno v Chicago Tribune , nápoj obsahoval pouze 10 % ovocné šťávy. Zbytek? Všechen cukr. Tolik cukru, že jedna láhev představovala více než 100 % vašeho denního příjmu cukru, jak uvádí certifikovaná výživová poradkyně Sally Cohenová (prostřednictvím Phentermine ). Podle Cohena byste udělali lépe nahradit nápoj skutečným džusem, mlékem a dokonce i čokoládovým mlékem.

Trvalo téměř osm let, než značka představila zdravější vedlejší produkt sladce slazeného nápoje z 80. let. Squeezit100 byl uveden na trh koncem roku 1993 a byl inzerován jako vyrobený ze 100% ovocného koncentrátu (prostřednictvím General Mills ). Produkt se také prodával v krabicích po šesti baleních o něco větších 6,75 uncových lahví za cenu 2,79 USD za kus Orlando Sentinel . Nabízené příchutě byly Caped Grape, Acrobat Apple a Pilot Punch.

Každá příchuť Squeezit měla svůj charakter

 Squeezit znakové lahvičky General Mills/YouTube

Pojďme si chvíli povídat o lahvích Squeezit. Kromě toho, že se děti nemohly dočkat, až je použijí jako stříkací pistole, byly na svou dobu docela revoluční. Jak je zmíněno ve videu od General Mills , když byly Squeezits poprvé představeny, byly jediným džusem dostupným ve stlačitelné láhvi. Kromě hmatové novinky byly nerozbitné a daly se zmrazit a rozmrazit podle potřeby.

V průběhu let se lahve vyvinuly do menších verzí, které se vešly do krabic s obědem, a v roce 1992 byly vyvinuty lahve s charakterem (přes HuffPost ). Děti mohly konečně připojit obličej ke své oblíbené příchuti, ať už to byl Smarty Arty Orange, Silly Billy Strawberry, Chucklin' Cherry, Berry B Wild, Grumpy Grape, Rockin' Red Puncher nebo Mean Green Puncher.

Jak je patrné z názvů, ne všechny byly usměvavé antropomorfní lahve; postavy jako Grumpy Grape ve skutečnosti vypadaly nevrle. Bez ohledu na to, zda specifická postava děti kysele, nebo ne, hroznová příchuť nakonec prošla změnou, aby se stala příjemnější vypadající Gallopin' Grape (přes PLÁŽ ).

Bonbóny Life Savers byly kdysi dostupné jako džusy Squeezit

 Life Savers tvrdé bonbóny The Image Party/Shutterstock

Byli jste jedním z těch dětí, které byly příliš netrpělivé na to, aby se ve vašich ústech pomalu rozpouštěly tvrdé bonbóny? Přáli jste si někdy, abyste mohli vypít ten bonbón tvrdý jako kámen? Pro tyto děti (nebo dospělé) byl rok 1995 významným rokem. Zachránci života , populární bonbón s dírou ve středu, o kterém se kdysi myslelo, že doslova zachraňuje životy, se rozhodl znovu objevit a nabídl dětem možnost pít různé chutě z láhve Squeezit.

Značka cukrovinek, která byla založena v roce 1912 (přes Seattle Post-Intelligencer ), spolupracoval se sídlem v Minneapolis General Mills v roce 1995 nabízet Life Savers příchutě, jako je meloun, modrá malina a tropické ovoce v lahvích Squeezit. Vypadá to, že značka bonbónů byla odhodlána stát se pitnou, protože ve stejném roce s Morse Holdings Corp. přišla také s pěti různými příchutěmi ovocných nápojů, kromě uvedení Squeezit (prostřednictvím Pořekadlo ).

Některé Squeezits se prodávaly v tajemných černých lahvích

 Squeezit tajemné lahvičky General Mills/YouTube

Každý, kdo strávil své dětství přečtením série „Harriet the Spy“ nebo „The Secret Seven“, by jistě pochopil vzrušení z toho, že jim na klíně přistane záhada. Společnost Saatchi & Saatchi New York, která v 90. letech dělala marketing pro General Mills' Squeezits, si tuto skutečnost uvědomila. V roce 1997 přišla společnost s poměrně unikátním nápadem zahrnout dvě černé lahve bez etiket do jinak normálně vypadajícího šestibalení Squeezits (přes General Mills ).

Děti tak musely nasměrovat svého vnitřního detektiva, aby identifikoval tajemnou příchuť černé láhve. Podle General Mills, karton také přišel s vodítky, které pomohou dětem rozluštit záhadu. Bez ohledu na to, jaká příchuť ovoce byla nalezena v černých lahvích, nezapomínejme, že stejně všechny obsahovaly 90 % cukru. Jeden Reddit uživatel si pamatuje tajemnou chuť chutnající jako ananas. Skutečnou otázkou však zůstává: Byl to skutečně ananas?

Některé Squeezity změnily barvu

 Squeezit měnící barvu Youtube

Láhve, které fungují jako stříkací pistole, jsou dost zábavné, ale General Mills nezůstalo jen u toho. V roce 1996 se společnost rozhodla přidat něco, co v té době vypadalo jako čistá magie pro děti: nápoje Squeezit, které změnily barvu. Squeezits, které mění barvu, se dodávají v průhledných lahvičkách spolu s malými kapslemi, které změnily barvu šťávy po namočení do lahvičky (prostřednictvím Shon ). Pro některé to byl snadno jejich oblíbený typ Squeezitu. A nejlepší část? Neexistoval způsob, jak zjistit, jakou barvu bude mít váš nápoj, jakmile budou přidány pelety, jak je ukázáno na produktu reklama .

Tažení jedné z těch lahví do školy z vás bezpochyby udělalo oblíbené dítě. Jako jeden Redditor vzpomněl: 'Pokud jste je měli v mé škole, byli jste v.' Ale samozřejmě, že některé děti nebyly spokojené jen tím, že sypaly pelety do láhve; chtěli vědět, o čem ty pelety jsou. Jak sdílel jeden Redditor: 'Velmi jistě, že jsem snědl jednu z tablet a dostal jsem se do problémů ve 4. třídě.' Další dodal: '[...] Ty malé pilulky chutnaly silně, když jsi jednu olízl.' Očividně nebyly určeny ke konzumaci jako svačina – jak si děti brzy samy uvědomily.

Squeezits byly ukončeny v roce 2001

 Děti pijí Squeezits General Mills/YouTube

V roce 2001, v roce, kdy měl Squeezit oslavit svých sladkých šestnáct, General Mills rozhodl o ukončení výroby. Ukázalo se, že vymýšlení stlačitelného charakteru pro každou příchuť, jako je Grumpy Grape nebo Smarty Arty Orange, pro značku udělalo jen málo. Ačkoli vymýšlel jména jako Chucklin' Cherry a vymýšlel kompletní identity – Chucklin' Cherry se ve skutečnosti jmenoval Chester Cherrytree a miloval matematiku a skateboarding (za HuffPost ) — zdá se uber kreativní, pravděpodobně to přineslo začátek konce Squeezits.

Brzy poté, co byly postavy představeny, prodeje Squeezit klesly o 16 %, podle zprávy Adweek (přes Úponky ). Zatímco postavy byly zábavné a náladové, formát láhve nebyl ideální, aby se vešel do dětských krabic na oběd. Neexistuje žádný konkrétní důvod vinit zánik džusu – může to být Chucklin' Cherry a jeho přátelé nebo možná konkurence s novými podobnými nápoji, jako jsou Kool-Aid Bursts a Lisy Mondo byl příliš prudký. Nebo se možná rodiče začali probouzet a uvědomovali si, že super slazené nápoje pravděpodobně nejsou tou nejlepší možností, jak uhasit žízeň jejich dítěte.

Navzdory tisícům žádostí fanoušků se Squeezits nevrátí

 Pouzdro Squeezit po šesti General Mills/YouTube

Dnes může být spousta možností pití, ale pro některé mileniály je Squeezit nenahraditelný. Zapnutý ventilátor Reddit píše, že pouhé sledování staré reklamy na tento nápoj ze mě v sobotu ráno „přivedlo zpět k tomu, že jsem dítě sedící asi 2 stopy od této velké trubkové televize s podivným bílým doleyem a videorekordérem na jeho vrcholu... Bláznivé.“ Není divu, že petice za vrácení nápoje získala přes 6 000 podpisů (přes Mentální nit ).

Squeezit se dočasně vrátil v roce 2006, ale jako sen se brzy poté v roce 2007 rozplynul (přes Jídlo, které jsme milovali ). Nyní, i po deseti letech, kdy ho někdo mohl pít, fanoušci dál Reddit nadále vzpomínat na chuť a uspokojení, kterých se jim dostalo pouhým odšroubováním uzávěrů lahví. 'Musíme je přivést zpět,' komentoval to uživatel Redditu.

Ale poslouchá General Mills? Příspěvek na Tumblr General Mill History blog v roce 2013 zcela jasně uvedl, že bez ohledu na to, jak velký hluk fanoušci vydávali, neplánujeme přivést Squeezita zpět. Příspěvek skončil zdvořilým: 'Omlouvám se fanouškům!'

náhrada za kari listy