Znamení, které byste měli vyhodit, že zmrazené jídlo

otevřená lednice / mraznička plná ovoce a zeleniny

Je tu hodně rádi na našich mrazničkách . Od toho, že nám umožňuje vařit velké dávky jídla a zmrazovat porce pro rušné noci, až po možnost hromadně nakupovat bílkoviny a zeleninu za hodnotné ceny a mít je na skladě týdny nebo měsíce, mrazák je nezbytnou součástí udržování našich rozpočtů a udržovat naše rodiny zdravé a dobře krmené.


Součástí losování je, že potraviny lze skladovat velmi dlouho. Samozřejmě existuje limit, dokonce i schopnost hlubokého zmrazení udržet jídlo v jeho nejvyšší kvalitě a stavu. V jakém okamžiku tedy jídlo v mrazáku už není dobré? A jak se dozvíte, pokud tomu tak není? Ukázalo se, že existují opravdu velké červené vlajky, které nám dají vědět, jestli je třeba hodit naše zbytky, maso nebo zeleninu. Takže od textury k barvě až po vůni, zde jsou příznaky, které byste měli zmražené jídlo vyhodit.To jídlo tam bylo už dlouho

staré zmrazené maso v mrazáku v plastových sáčcích

Jídlo může zůstat v mrazáku po dlouhou dobu, ale ne navždy. „Pokud si všimnete, že vaše mražená zelenina ztrácí svou jasnou barvu a možná přijímá ledové krystaly, je to znamení, že by měla být vyhozena,“ Lisa Richards, výživová poradkyně, autorka a tvůrkyně Candida dieta , řekl Mashed. Ztráta barvy neznamená, že jídlo je nutně nezdravé nebo nebezpečné, ale mohlo by to vést ke ztrátě kvality.
Mezitím podle USDA , maso lze bezpečně zmrazit na neurčito na 0 stupňů Fahrenheita, ale kvalita mraženého masa se také zhorší. Hlavní kuchařka a tvůrkyně receptů Jessica Randhawa z Vidličková lžíce řekl Mashedovi: „Maso pomalu ztratí své původní kvality a změní barvu v mrazáku kvůli vypalování, oxidaci nebo prodloužení doby skladování.“

Proto USDA udělal graf úložiště mrazničky po maximální dobu byste měli zmrazit maso a vejce, abyste udrželi optimální kvalitu. To ale vyžaduje trochu plánování. „Začíná to odpovídajícím označováním masa, když je zpočátku skladujete v mrazáku, abyste správně využili graf USDA a věděli, kdy je čas zvážit jeho vyřazení,“ řekl Randhawa.můžu zmrazit jogurt

Dalším sdělovacím znamením, že je čas se zbavit mraženého jídla, je, když jsou roky minulé podle data. Opět platí, že i když by to stále bylo bezpečné jíst, pravděpodobně by se snížila kvalita a chuť.

Ztratili jste moc

svíčky ve zednických nádobách při výpadku proudu

Ať už je to způsobeno sněhovou bouří, hurikánem, výpadkem proudu nebo místním problémem s napájením, dochází k výpadkům. A když to udělají, kvalita toho, co je ve vaší mrazničce, může někdy jít z kopce.Jakmile se toto maso rozmrazí, jednoduše jej znovu zmrazit není tak snadné - a nemusí to být bezpečná cesta. Pokud nemáte záložní řešení elektřiny a vaše maso v mrazáku se plně rozmrazilo nad 40 stupňů po dobu delší než dvě hodiny, USDA doporučuje toto maso vyhodit. V opačném případě mohou na masu růst bakterie, které se při vaření nezabijí, což může vést k tomu, že onemocníte.

V případě výpadku musíte také zajistit, aby vaše jídlo bylo bezpečně uskladněno. 'Zajistěte, aby šťávy z masa nepronikly na jiné potraviny v mrazáku,' řekl Randhawa. Jakékoli jídlo v rozmrazeném mrazáku by mělo být okamžitě vyhozeno, pokud bylo kontaminováno masovým džusem - prostě to nestojí za to riziko .

Něco voní funky

žena drží nos při otevírání dveří chladničky

Při otevírání mrazničky by měl být proud studeného vzduchu - to je normální. Ale pokud vás odstřelí něco jiného, ​​řekněte hrozný zápach, něco by tam mohlo být shnilé.

„Zmrazení jídla je opravdu jen způsob, jak zpomalit jeho rozpad. I když se jídlo v mrazničce rozpadá mnohem pomaleji než v lednici nebo na kuchyňské lince, stále se časem rozpadá, “napsala Michelle Miley Sedět na bobku .

Zatímco obecně je jídlo, které se zhoršilo, nejvíce patrné v ledničce, je to ve skutečnosti možné také u mražených potravin. Nejviditelnějším znamením, že je čas vyhodit vaše jídlo, je, když má zřetelný zápach nebo změnu barvy. Je často obtížné vědět, co způsobuje nepříjemný zápach v mrazničce, na rozdíl od nepříjemného zápachu v lednici, ale tím, že své zmrazené jídlo zavanete, měli byste být schopni najít viníka.

Vidíte nějaké kaluže

misku na vodu v mrazáku

Stejně jako vidíte louže po sněhové bouři, když se sníh začíná tát, můžete vidět louže v mrazáku.

Při otevírání starší mrazničky je znatelné cítit chlad a vidět led. Moderní mrazničky jsou často bez mrazu (přes thekitchn.com ), ale i u starších modelů, které akumulují mráz a je třeba je občas rozmrazit, opravdu není důvod, aby tam bylo něco roztaveného nebo tekutého - pokud se samozřejmě něco nepokazilo.

Když procházíte mrazničkou, zlikvidujte vše, co sedí v tekutině. „Toto je nejjasnější známka částečného rozmrazení,“ řekl John Bedford, kuchař a zakladatel společnosti Příchuť Viva , řekl Mashed. To naznačuje, že teplota byla ohrožena, což je dobrý důvod k vyhození předmětu, protože již nemusí být bezpečný.

jak chutná mct olej

Pamatujte, že když jednáte s čímkoli, co rychle podléhá zkáze, zejména s bílkovinami, je vždy lepší hrát na jistotu, než to stejně jíst a skončit nemocný!

Má vypalování v mrazáku

mrazené klobásy v balení z růžového polystyrenu

Pokud jde o kvalitu mražených potravin, existují některé jasné varovné příznaky a jedním z nich je přítomnost vypalování v mrazáku . „Ledové krystaly na vaší zmrazené zelenině mohou také naznačovat, že vaše jídlo bylo mírně rozmrazeno a znovu zmraženo, což výrazně ovlivní chuť a strukturu,“ Lisa Richards, výživová poradkyně, autorka a tvůrkyně Candida dieta , řekl Mashed.

Pokud jde o maso, „Pokud jsou v balení ledové krystaly nebo skvrny na mase, které vypadají suché a krystalizované, je to známka spálení v mrazničce,“ Kimberly Baker, registrovaný dietetik s kuchařským vzděláním a systémy a bezpečnost potravin Clemson University řekl nám ředitel programového týmu. 'Vypálení v mrazničce výrazně ovlivní chuť, proto se podívejte na jakékoli šedé nebo hnědé skvrny na povrchu, které neodpovídají celkovému vzhledu,' řekl Bedford.

Gordon Ramsay plastická chirurgie

Pokud si však nejste jisti, zda je spálení masa v mrazáku způsobeno nedostatečnou regulací teploty, buďte v bezpečí a hodte ho. 'Pokud bylo toto maso rozmrazeno a ponecháno při pokojové teplotě a poté znovu zmrazeno, musíte ho vyhodit,' řekl Baker.

Textura a pocit jsou divné

slizká celá červená tilapie na ledě

Maso, které již není čerstvé, bude vypadat a vypadat jinak, než když bylo v nejčerstvější a nejvyšší kvalitě. 'Čerstvé maso, i když je bezpečně rozmrazeno v mrazáku, by nikdy nemělo být lepkavé, slizké nebo vydávat pachy,' řekl Baker. Pokud ano, jde do koše, ne do pánve nebo trouby. 'Pokud existují nějaké pochybnosti o bezpečnosti předmětu, měl by být vyhozen,' řekla.

I když se v tomto okamžiku cítíte hloupě, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je dotknout se masa a zjistit, jaké to je. Pokud je struktura vypnutá, je to většinou známka toho, že se kvalita spíše snížila, než aby byla nutná bezpečnost potravin, ale lze předpokládat, že jídlo pravděpodobně nebude chutnat tak dobře nebo nebude mít strukturu, na kterou jste zvyklí na. Ale „Pokud se maso při dotyku nevrátí do původního tvaru, mělo by se zlikvidovat,“ řekl Baker.

Příliš mnoho nebo příliš málo vzduchu

mrazivé borůvky

Nechat vzduch vniknout do jídla může být riskantní - ale také to nemůže nechat vniknout vzduch. Je to trochu komplikované. 'Mrazničky odvedou skvělou práci při konzervování potravin a je lákavé dát tam jídlo jen tehdy, když je nechcete hned použít, ale stojí za to, abyste si před zmrazením chvíli vyzkoušeli, jak je zabaleno,' Lan Lam, vedoucí redaktor Cook's Illustrated řekl Jezte to, ne to .

Pokud jídlo vyžaduje regulaci teploty, tj. V mrazáku, a požadovaná teplota nebyla udržována (což se může stát, pokud mraznička není dostatečně studená nebo se v určitém okamžiku příliš zahřeje), může se z toho stát bezpečnostní problém. 'Vzduch může přenášet patogeny a kazit mléko, protože není udržováno v chladu,' řekl Baker. Proto je důležité, aby byly položky v mrazáku dobře zabalené nebo ve vzduchotěsných nádobách.

Barva se změnila

zmrazené ryby na desce s vypalováním v mrazáku

Ryby by se neměly při zmrazování příliš měnit, ale pokud vaše ryba začne vypadat šeději nebo méně, znamená to, že kvalita klesá. Stále by mělo být bezpečné jíst, pokud je bezpečně skladováno, říká USDA , ale jako vždy, pokud si nejste jisti, vyhoďte to.

I když maso může začít s jasně červenou barvou, když ho sbíráme v řeznictví nebo v supermarketu, nakonec se může postupem času změnit na tmavší barvu nebo dokonce na světle hnědou. Nejde o to, aby se maso kazilo, jako o nedostatek kyslíku, spálení v mrazáku nebo jen to, že je v mrazáku skladováno opravdu dlouho. I když to není nebezpečné ani známka, že je maso zkažené, nebude to jeho nejlepší kvalita.

Pokud jde o zeleninu, může také mít matnější barvu, což není méně bezpečné, ale je to známkou snížení kvality.

Neidentifikovatelné mražené potraviny

neoznačené potraviny v mrazničce

Pokud jídlo, které jste uvařili nebo koupili a které nemá nejlepší datum, bylo v mrazničce tak dlouho, že nemáte tušení, co to je nebo jak dlouho tam bylo, pak je čas toto jídlo hodit. Neriskujte s jídlem, když nedokážete zjistit, proč ke změně došlo, ať už je to tak, jak vypadá, voní nebo jak se cítí.

To je samozřejmě problém, pouze pokud nemáte tušení, jak dlouho tam něco je. Proto je vždy dobré dát na jídlo štítek, než ho zmrazíte. 'Všechno, co zmrazíš, označ a označ, abys měl jistotu, co to je a kolik je to let,' řekl Lam Jezte to, ne to . Štítek na obalu nebo obalu by měl obsahovat to, co je jídlo a kdy bylo zmrazeno. Když bude čas jít, bude to jasné rozhodnutí bez hádání her!

Mraznička je přeplněná

osoba, která vybírá jídlo z zabaleného mrazáku

I když je v pořádku zabalit mrazák bílkovinami a zbytky, nechcete ho přetížit. Stejně jako příliš plný hrnec, pokud je mrazák příliš přeplněný, nebude schopen dělat svou práci také.

je tam aspartam v koksu nula

„Přeplnění mrazničky může blokovat větrací otvory, omezit proudění studeného vzduchu a přetěžovat kondenzátor chladničky, což by mohlo vést k vyhoření. Přeplněná mraznička zatěžuje motor, “napsala Jennifer Noonan Web Boba Vily . Takže pokud je v mrazáku příliš mnoho věcí, může být vhodný čas to vyčistit a zbavit se těch starých a neidentifikovatelných věcí - a uvolnit místo pro jídlo, které chcete na chvíli udržet.

Baker také poznamenává, že nezmrazené potraviny vložené do přeplněného mrazáku trvají déle, než dosáhnou bodu mrazu, „což by je mohlo ohrozit z hlediska kvality a bezpečnosti,“ říká. „To je obzvláště znepokojivé, pokud je jídlo vložené do mrazničky horké, protože jídlo musí být schopno do šesti hodin klesnout pod 40 stupňů a přeplněný mrazák může prodloužit nezbytnou dobu na ochlazení, což způsobí, že v něm začnou růst patogeny jídlo.'

Pokud máte pochybnosti, vyhoďte to

zelenina v mrazáku v pytlích

Jíst zkažené jídlo může být velmi nezdravé - a dokonce smrtelné. Pokud existují pochybnosti o tom, zda je jídlo stále bezpečné, je nejlepší chybovat na straně opatrnosti a vyhodit ji. A ochutnat to jako první také není dobrý nápad. Jen trochu by mohlo stačit, aby vám bylo špatně.

„Nikdy neochutnávejte jídlo, abyste zjistili, zda je bezpečné nebo závislé na vzhledu nebo vůni. Jídlo v mrazáku, které má stále ledové krystaly, lze znovu zmrazit nebo uvařit, ale pokud si nejste jisti, je lepší ho vyhodit. Jíst jídlo, které není udržováno na správné teplotě, může způsobit onemocnění, i když je důkladně tepelně upraveno, 'Bob Gravani, Ph.D. a profesor vědy o potravinách na Cornellově univerzitě, řekl Mashed.

Nikdo nechce odhodit jídlo, ale nikdo také nechce onemocnět. Řekněte to s námi: Máte-li pochybnosti, vyhoďte je.
Kategorie Jména tipy Recenze