Tajemství tvorby nejlepšího čokoládového dortu

Pokud máte v plánu udělat čokoládový dort od nuly, gratulujeme! Provádíte velká životní rozhodnutí. I když se vám může zdát úkol vyšlehat čokoládový dort z ničeho skličující, ujišťuji vás, že jste naprosto schopní. Možná jste uvažovali o cestě krabicových směsí, aby vám cesta k jídlu bohatého, vlhkého, krémového čokoládového dortu byla o něco kratší. Nedělej to! Mít dobrý recept na čokoládový dort - nebo tři - v zadní kapse je velmi užitečné pro odpolední chutě, zábavu hostů domu nebo účast na večírcích.


Čokoládový dort je stále oblíbený z dobrého důvodu. Lidé milují čokoládu. A i když tam není nedostatek receptů, můžete zajistit lepší výsledky tím, že budete znát některá z méně mluvených tajemství výroby nejlepšího čokoládového dortu. Připraven? Dobrý. Jako profesionální pekař a vývojář receptů jsem připraven prozradit to. Upozornění na spoilery: Výroba lahodného čokoládového dortu je mnohem jednodušší, než si myslíte.Používejte vysoce kvalitní neslazené kakao

Čokoládový dort je oblíbený pro svou hlubokou a bohatou chuť. Proto používejte nejkvalitnější kakao, jaké najdete. Čím tmavší odstín kakaa, tím uspokojivější bude čokoládová příchuť. Pamatujte, že kakaový prášek na pečení se liší od standardního kakaového prášku, protože ten se používá k výrobě horké čokolády a obsahuje cukr nebo mléčné prášky. Použití čistého neslazeného kakaa vám umožní přesně odhadnout, kolik dalšího cukru chcete přidat. Existuje spousta fantastických (a průměrných) značek kakaa, takže je matoucí rozhodovat, co je nejlepší. Cítím se skvěle. Abych to usnadnil, chci sdílet své osobní oblíbené položky.
Superjemné kakao, které je šíleně bohaté, King Arthur Mouka černé kakao je extra tmavá odrůda holandského zpracování ideální pro dosažení intenzivní čokoládové chuti ve vašem dortu. Nizozemský nebo evropský proces praní kakaového prášku vyrovnává přirozenou kyselost kakaa a nereaguje s alkalickými kypřícími látkami, jako je jedlá soda, a proto zjistíte, že recepty používající pouze jedlou sódu budou místo toho vyžadovat přírodní kakaový prášek. Pro mírnější chuťový profil než černé kakao, Frontier Natural vyrábí měkčí holandskou odrůdu. I když je nízkokyselé nizozemské zpracované kakao ohromující a chutné, nezapomeňte ho použít pouze v receptech, které to výslovně vyžadují, protože reaguje odlišně s ostatními přísadami v těstíčku. Jinak se držte prémiového přírodního neslazeného kakaa, jako je to od belgické značky Callebaut .

Rozhodněte se pro nejlepší čokoládu, která vás dostane do rukou

Ať už používáte čokoládu k výrobě těsta, polevy nebo náplně, určitě si budete chtít dopřát kvalitní čokoládu. Typ a druh čokolády, který používáte, ovlivní, jak chutná váš hotový čokoládový dort, a není to jen o všem? Mým pravidlem je vyrábět své čokoládové dorty s takovou čokoládou, na kterou bych se rád občerstvil z misky. To znamená, že ulička na pečení může být matoucí s policí na polici čokolády. Mezi bary, oplatkami, hranolky a bloky může být těžké rozeznat, co je nejlepší. To, co se rozhodnete koupit, závisí na tom, co plánujete s čokoládou udělat.U čokoládového dortu zjišťuji, že tyčinky čokolády jsou docela univerzální. Pokud nepoužíváte čokoládu v těstíčku na dorty, ale spíše na polevu nebo náplň, dávám přednost oplatkám, které jsou ve tvaru disku a jsou ideální pro roztavení nebo jídlo hrstkou. Mám rád Guittard a Callebaut tyčinky a pokusit se udržet zásoby na pečení dortů a improvizované snackingové scénáře.

K pečení čokoládového dortu použijte spíše lesklé pánve než tmavé

Existuje tolik dortových forem, z nichž si můžete vybrat, ale zjistil jsem, že čokoládové dorty se nejlépe hodí, když jsou pečené v lesklých, protože tmavé absorbují více tepla z trouby - takovým způsobem, že tmavé oblečení absorbuje více tepla ze slunečního světla. To je důvod, proč některé recepty říkají, že používají lesklou hliníkovou fólii k odvrácení části tepla, aby se zabránilo předčasnému nadměrnému zhnědnutí. Lesklost odráží teplo. Tmavá pánev dělá pravý opak, což může způsobit, že váš čokoládový dort hnědne příliš brzy kolem okrajů a vytvoří tvrdou kůru na povrchu a celkovou suchost. Zatímco někteří pekaři volí tmavé pánve, protože touží po vlastnostech nepřilnavosti, každá pánev může být při správné přípravě dokonale nepřilnavá. Přemýšlejte o mazání, vyložení a poprášení moukou nebo kakaem. Vyberte si pánev s lehčím povrchem pro nejlepší povrchovou úpravu čokoládového dortu.Namažte mouku vyloženou pergamenem kakaem místo mouky

V souvislosti s posledním bodem o přípravě na pánvi vám pomůže mnoho receptů, abyste svou mastnou a vyloženou pánev poprášili moukou. To také pomáhá dosáhnout čistého uvolnění po upečení. To znamená, že když dělám čokoládový dort, zjistím, že kakaový prášek funguje stejně jako mouka. Pro snadnost i extra čokoládovou příchuť poprašte kakao.

Starbucks dress code vlasy

Opatrně změřte mouku a cukr

I když už možná víte, že na měření při pečení hodně záleží, možná si neuvědomíte, kolik měření cukru a mouky může skutečně ovlivnit váš hotový čokoládový dort. Použití příliš velkého množství cukru v čokoládovém dortu může mít za následek příliš tmavou kůru. Na druhou stranu, nedostatek cukru může zabránit tomu, aby váš dort získal dostatečně tmavý odstín, a také ztěžuje texturu. Pokud jde o mouku, přidání příliš velkého množství těsta způsobí prasknutí horní části dortu, což není ničivé, ale také to není úplně žádoucí.

Kdykoli je to možné, zkuste měřit cukry a mouku podle hmotnosti. Pokud nemáte kuchyňskou váhu nebo recept neuvádí měření hmotnosti, můžete udělat několik věcí, které vám pomohou získat co nejpřesnější výsledky v objemu. S granulovaným cukrem, který není zabalený, a moukou, nasypte je do odměrky a poté jemně vyrovnejte horní část plochým okrajem nože, abyste odstranili přebytečné množství.

Udělejte si čas na důkladné smetání másla a cukru

Souhlasíme s tím, že načechraný čokoládový dort je životním cílem? Tak dobře. Abyste zajistili, že váš dort bude lehký a nadýchaný, nezapomeňte máslo a cukr důkladně smetat, než do těsta přidáte další přísady. To může trvat minuty místo sekund, ale čas stojí za to. Poražení základu cukru a másla, dokud není bledé barvy a nadýchané textury, znamená, že jste do směsi přidali značné množství vzduchu, což má za následek nadýchanější koláč.

Přidejte kousek mořské soli

Nikdy nevynechávejte sůl v receptu na čokoládový dort. Zatímco 1/2 čajové lžičky mořské soli, která je v receptu požadována, se může zdát nepatrná a zanedbatelná, tento kousek dělá zázraky pro všechny dorty, zejména čokoládové. Jako zvýrazňovač chutí má velkou razanci, díky čemuž jsou kakaové tóny výraznější a vyvážení sladkosti.

Ta mléčná složka

Většina receptů na čokoládový dort vyžaduje mléko nebo jiný druh měkkých nebo tekutých mléčných výrobků. Mléko pomáhá dortu získat krémovou strukturu. To znamená, že si určitě můžete pohrát a experimentovat se zakysanou smetanou, podmáslí nebo jogurtem místo mléka. Kyselost v těchto dalších substitucích se obzvláště dobře spojuje s bohatstvím čokoládového dortu. Pro dekadentně krémovou strukturu někteří pekaři dokonce vymění majonézu místo mléka. Být plešatý!

Použijte pokojové přísady

Pravděpodobně vidíte, že většina receptů na čokoládové dorty vyžaduje přísady při pokojové teplotě. I když můžete ingredience použít přímo z ledničky, výsledek prostě nebude tak dobrý. Při pečení dortu chcete, aby vaše vejce, máslo a mléčné přísady byly při pokojové teplotě, aby mohly vytvářet emulzi, která zachytí vzduch, který se nakonec rozpálí teplem v troubě, což má za následek čokoládový dort, který je neuvěřitelně nadýchaný než hustý. Tyto ingredience si před pečením nechejte na pultu a při zakousnutí do čokoládového dortu uvidíte rozdíl v podobě lehčí strouhanky.

Začněte a skončete suchým

Pokud přidáváte mokré a suché přísady do své krémové směsi másla a cukru pro čokoládový dort, nezapomeňte střídat suché a mokré, počínaje a končením suchého. Proč? Šlehané máslo nedokáže velmi dobře absorbovat tekutinu, takže těsto bude zaplaveno vlhkostí a tekutina zůstane nahoře místo zapracovaná. Pokud pak budete postupovat se všemi suchými přísadami, těsto na dorty bude těžké a skončíte s hustým dortem. Abyste se vyhnuli dortu, který je těžký jako cihla, nejprve přidejte část suchých ingrediencí a promíchejte, dokud se nezačlení. Následujte tekutinu a dochuťte suchými ingrediencemi.

Přeskočte vanilkový extrakt

Zatímco většina koláčů vyžaduje vanilkový extrakt nebo esenci, chuť čokolády mi připadá rušivá. Pravděpodobně děláte čokoládový dort, protože si chcete plně vychutnat robustní čokoládové příchutě kakaa. Chcete-li získat nejčistší zážitek z čokoládového dortu, přeskočte vanilku.

přísady v kraftových singlech

Nepřemíchejte těsto

Stejně jako u většiny dortů by nemělo být těsto na čokoládový dort příliš mícháno. I když můžete cítit popud, abyste se ujistili, že je každá ingredience úplně smíchána, těžká míchací ruka vede k drsným texturám dortu. Místo toho je míchejte pouze do doby, než jsou suché přísady 99,8 procent. Pokud používáte elektrický mixér, musíte být velmi opatrní, abyste nepřekročili míchání. Abych zabránil tomu, aby mě míchání přehnalo, často přidávám suché přísady ručně a míchám je špachtlí.

Před přenesením do trouby několikrát poklepejte dortovou formu na pult

Výsledkem pozornosti k detailům je lepší čokoládový dort. Jakmile přenesete těsto na pečlivě připravenou formu na dort, proveďte další krok a poklepejte na dno pánve na kuchyňské lince nebo na jiném tvrdém povrchu, abyste odstranili zbývající vzduchové bubliny v těstíčku a vyrovnali povrch. Tímto způsobem zajistíte rovnoměrné pečení.

Během pečení neotevírejte dvířka trouby

I když může být lákavé otevřít dvířka trouby a zkontrolovat postup čokoládového dortu během pečení, zkuste odolat nutkání. Čím více otevřete dvířka, abyste se podívali, tím více tepla uniká, mění teplotu trouby a vede k nerovnoměrnému pečení. Během prvních 20 minut pečení byste měli vynaložit zvláštní úsilí, abyste neotevřeli dvířka trouby, aby se těsto mohlo správně postavit. Poté už jen otevírejte, abyste zkontrolovali nevraživost až do konce, a ne několikrát během.

Při načasování buďte zvlášť opatrní

Načasování je vždy důležité, když pečiete cokoli, ale zejména u čokoládového dortu. Zjistil jsem, že čokoládový dort má tendenci být náchylnější k vysychání v důsledku přidání kakaa do těsta. Jednou z radostí konzumace čokoládového dortu je vlhkost jeho strouhanky. Abyste se vyhnuli suchým, smutným dortům, udělejte vše, co je v jejich silách, abyste se vyhnuli nadměrnému pečení. Pokud vám recept dává časový rozsah pro pečení, zkontrolujte, zda dort není připravený blíže k nejrychlejšímu času. Mírné mazání na straně pod pečením je lepší než pečené. Nadměrně upečený čokoládový dort je hotový, ale těsně podpečený ještě dopeče v pánvi z trouby a zůstane uvnitř krémový.

Před polevou nechte koláč úplně vychladnout, nejlépe přes noc

V mládí jsem namrzl řadu ještě neochlazených koláčů, aby to mělo katastrofální následky. I když se může zdát zřejmé, že i mírně teplý koláč během polevy roztaví polevu, moje netrpělivost znamenala, že jsem se nemohl dočkat, až dojím své koláče! Samozřejmě byste měli svůj čokoládový dort nechat vychladnout po dobu 5 až 10 minut v pánvi, než jej obrátíte na drátěný stojan, aby úplně vychladl. Pokud máte čas, můžete dort s pokojovou teplotou zabalit také do plastu a přes noc ho umístit do ledničky. Tím se zabrání drobení a povrch bude pro nanášení námrazy pěkný a hladký. Kromě toho bude dort nekonečně snadnější krájet.

Pečlivě zvažte náplň a nešetřete

Čokoládový dort je bohatý a dekadentní. Proto to tak milujeme! To znamená, že většině odrůd velmi prospívá kombinace s náplní a polevou, které vyrovnávají jejich bohatost, přidávají intriky čokoládovým tónům nebo jinak doplňují kakaové příchutě. Chcete-li proříznout přírodní bohatství čokoládového dortu, rozhodněte se pro zábavné kontrastní náplně. Ať už používáte ovocný, neodolatelný dulce de leche nebo jednoduchý vanilkový krém, pečlivě zvažte, jak se budou chutí mísit.

Moje oblíbené recepty na čokoládový dort

Doufám, že vás tyto jednoduché obchodní triky povzbudí na vaší cestě k výrobě čokoládového dortu vašich snů. A pokud se cítíte inspirováni k zahájení ASAP, zde jsou některé z mých oblíbených receptů, které vám pomohou přiblížit se vašemu dokonalému čokoládovému řezu.

Tento recept od šumivé Deb Perelman z Smitten Kitchen je neuvěřitelně snadné provést a velmi dobře využívá kyselost podmáslí. Vlhký a chutný, je ideální pro narozeniny, potlucks a každodenní chutě na čokoládový dort.

Až experimentujete se zajímavými příchutěmi, které se spojí s čokoládovým dortem, tento recept od Molly Yeh je na místě. Ořechový tahini se používá jak v těstíčku na dort, tak v polevě.

Zkuste klasický vrstvený čokoládový dort, který křičí na elegantní párty tento recept z Faux Martha . Vyrobený z poloviny místo tradičního mléka, samotný dort je směšně bohatý a vlhký.

Nyní, když máte přehled o tom, jak připravit úžasný čokoládový dort, a jste vyzbrojeni několika recepty, s nimiž můžete začít, není žádná výmluva, abyste nejedli spoustu dortů a nezískali čokoládové drobky.

jak dlouho vyčeřené máslo vydržíKategorie jíst fakta Komiks