Skutečný důvod Gordon Ramsay přišel o své michelinské hvězdy

Šéfkuchař celebrit Gordon Ramsay, detail Ethan Miller / Getty Images

Gordon Ramsay je uznávaný kuchař, který má na co být hrdý. Za ta léta si vybudoval docela dobrou pověst a je považován za význačné jméno v oboru. Podle jeho oficiální webové stránky Ramsay původně doufal, že se stane profesionálním fotbalistou, ale po zranění si to rozmyslel. Poté studoval hotelnictví a pracoval s několika váženými kuchaři, jako byli Albert Roux, Guy Savoy a Marco Pierre White.


Ramsayova tvrdá práce nezůstala bez povšimnutí příliš dlouho; pouhé tři roky poté, co začal pracovat na lilku v Londýně, se Ramsayovi podařilo vydělat dva Michelin hvězdy pro restauraci. Od té doby uznávaný šéfkuchař pouze postupoval a vyvíjel se jako šéfkuchař a během své slavné kariéry získal několik dalších michelinských hvězd. Ne vždy se mu však podařilo držet se těchto vzácných ocenění. Čtěte dále a dozvíte se, proč Ramsay ztratil některé ze svých michelinských hvězd.Ramsay ztratil docela dost michelinských hvězd

Gordon Ramsay se sluchátky Roy Rochlin / Getty Images

Jak uvádí Tahák „Ramsay skutečně tvrdě pracoval na své kariéře v mnoha respektovaných restauracích, což mu vyneslo 16 michelinských hvězd po celou dobu jeho působení ve funkci kuchaře. Bohužel mnoho z nich ztratil a nyní jich drží jen sedm. Aby bylo jasné, je zcela běžné, že restaurace přijdou o ty prestižní michelinské hvězdy. Přesto Ramsay těžko snášel jeho ztráty. 'Začal jsem plakat, když jsem ztratil své hvězdy,' bědoval. „Pro každého kuchaře je to velmi emotivní věc. Je to jako ztráta přítelkyně. Chceš ji zpátky. “ Ó člověče!
Tak proč Ramsay ztratit tyto hvězdy na prvním místě? Důvod je prostý: jeho jídla nebyla konzistentní. To znamená, že Ramsay je v tomto odvětví stále neuvěřitelně populární. Jeho restaurace Restaurant Gordon Ramsay byla od roku 2001 oceněna třemi michelinskými hvězdami; Ramsay je také prvním skotským kuchařem, který získal tři michelinské hvězdy. To je docela působivé.

Ramsay narazil na nečekané překážky

Gordon Ramsay ve výhodě John Sciulli / Getty Images

V roce 2013 utrpěl Ramsay velkou ránu, když jeho restaurace Gordon Ramsay v Londýně v New Yorku skončila ztrátou obou michelinských hvězd. Dle Jedlík , to se nikdy předtím nestalo; žádná restaurace nikdy neztratila dvě Michelinské hvězdy najednou kvůli obavám o kvalitu.Věci nebyly tak jednoduché, jak se zdálo. Je pravda, že Ramsay byl klíčovou součástí restaurace, když poprvé otevřela své brány v roce 2006, a že za pouhé dva roky získala dvě michelinské hvězdy. Do roku 2009 se však Ramsay, který čelil finančním překážkám, rozhodl uskutečnit prodej a předal restauraci londýnskému hotelu. Jak řekl zástupce, „Gordon Ramsay se nepodílí na každodenním chodu restaurací nebo kuchyní, stejně jako licenční smlouva, ale komunikuje ohledně aktualizací a změn v restauraci.“

červené fazole a rýžový papež

To znamená, že reputace Ramsaye se stala jednoznačným hitem kvůli ztrátě michelinských hvězd. Pokud jde o michelinské úředníky, Gordon Ramsay v Londýně prostě nezůstal působivý, pokud jde o kvalitu, a dodával nevýrazná jídla. Jak vysvětlil ředitel průvodce Michelin Michael Ellis: „Měli jsme problémy s konzistencí a konzistence je pro nás obrovská věc.“Opravdu si cení michelinských hvězd

Gordon Ramsay s úsměvem Rob Kim / Getty Images

V roce 2019 Ramsay vyjádřil nelibost šéfkuchařům, kteří své michelinské hvězdy neberou vážně a nakonec je buď vrátí organizaci, nebo odmítnou čest vůbec přijmout. Pokud jde o Ramsayho, je to týmová práce a každý prohraje, pokud se kuchař rozhodne neakceptovat označení (prostřednictvím Straits Times ). „Ať už je to Emmy, Oscar, Bafta nebo michelinská hvězda, je to třešnička na dortu, nejen pro kuchaře, ale také pro zaměstnance, kteří jsou stejně soustředěni jako majitel,“ vysvětlil.

Jiní kuchaři, jako je Sébastien Bras, který pustil tři michelinské hvězdy, zmínili, že je to příliš velký tlak na to, aby si s ním a členy jeho týmu dělal starosti. Další kuchař Andre Chiang vyjádřil, že si nepřeje, aby ho brali v úvahu hvězdní představitelé Michelinu, protože si přál experimentovat ve své restauraci na Tchaj-wanu bez dalšího stresu. Ramsay samozřejmě prosí, aby se lišil, a nadále bere své michelinské hvězdy velmi vážně.

Ramsay také uvedl, že michelinské hvězdy jsou ve skutečnosti velmi užitečné pro hosty, kteří je mohou používat jako průvodce při výběru restaurací, kde se mohou najíst Associated Press zpráva.