Profesionální tip Bobbyho Flaye na pošírování vajec

 Bobby Flay se usmívá Paul Morigi / Getty Sam Watanuki


Pokud jste fanouškem vejce Benedikt , není pochyb o tom, že sázená vejce znáte. Mohou vypadat zdánlivě jednoduše, ale tato dokonale uvařená vejce může být notoricky obtížné zvládnout. Tekoucí žloutek je katastrofa, zatímco pogumované vajíčko je stejně nechutné. Naštěstí slavný kuchař Bobby Flay má profi tip, který vám pomůže dosáhnout doma sázených vajec v kvalitě restaurace.Během an vystoupení v pořadu Today Flay předvedl, jak vyrobit vejce cacio e pepe s toastem z olivového oleje ze své nové kuchařky „Sundays with Sophie“, která obsahuje sbírku receptů, které ikonický šéfkuchař připravoval pro svou dceru. 'Myšlenka je, že jde o nedělní jídla - jen jídla pro rodinu u stolu,' řekl Flay o knize. 'Recepty jsou neuvěřitelně jednoduché a jsou opravdu stvořené pro domácí kuchaře.'
Jaké je tedy tajemství pytláckého procesu u vajec Flay's cacio e pepe?

Sázená vejce nemusí být zastrašující

 Sázená vejce na talíři RomanaMart/Shutterstock1 lžička citronové kůry = citronová šťáva

Pro začátek přiveďte k varu velkou pánev s vodou a přidejte jednu další jednoduchou přísadu: ocet . Postříkání octem ve vodě pomůže srážet vaječné bílky, což má za následek hezčí konečný produkt. Poté rozklepněte vejce do jednotlivých misek nebo šálků, než je jedno po druhém přidáte do vroucí vody.

Nakonec pomocí děrované lžíce nebo vidličky vytvořte ve vroucí vodě vířivku, přičemž každé vejce několik sekund kružte. Tato tajná zbraň pomůže vytvořit kompaktní tvar vajíčka. Jakmile přidáte všechna vejce, snižte teplotu a nechte je vařit tři až čtyři minuty, nebo dokud nedosáhnou požadované úrovně propečení. Jemně je vyjměte z vody děrovanou lžící a ihned podávejte.Bobbyho Flaye recept na vejce cacio e pepe že předvedl, zahrnuje vinaigrette na vejci, spolu s toastem s olivovým olejem, aby se vše spojilo. Pokrm je jednoduchý, ale elegantní a určitě udělá dojem na všechny hosty brunche. Až budete příště pořádat brunch nebo si dělat snídani pro sebe, nebojte se vyzkoušet sázet vejce. S profesionálním tipem Bobbyho Flaye určitě skončíte s výsledky v kvalitě restaurace.