Odborník na výživu vysvětluje, jak připravit nevýraznou misku ovesných vloček

 ovesná kaše v misce Naděžda Nesterová/Shutterstock Ree Zima


Oves konzumovali lidé nejméně posledních 32 000 let – dokonce ještě předtím, než bylo zemědělství věcí. Archeologický objev v jižní Itálii ukazuje na starověkém mlecím kameni důkazy, že zrna byla kdysi zpracována a používána k výrobě potravin. Nový vědec . Oves je základní součástí skotské stravy od středověku, protože to bylo jedno z mála obilovin, kterým se dařilo v drsném podnebí na Vysočině. národní geografie .V roce 1791 autor anglického slovníku Dr. Samuel Johnson když mluvíme o ovsu , řekl: 'obilí, které se v Anglii obecně dává koním, ale ve Skotsku podporuje lidi.' Jeho přítel a životopisec odpověděl: 'Ano, a proto má Anglie tak skvělé koně a Skotsko tak skvělé lidi.'
vařte slaninu v troubě rachael ray

Nicméně, zatímco mnoho milovníci ovesných vloček věděli, že jim obilí dělá dobře, s největší pravděpodobností nevěděli, že je skvělým zdrojem železa, hořčíku, zinku nebo kyseliny listové a obsahuje rozpustnou vlákninu zvanou beta-glukan, která může pomoci snižovat hladinu cholesterolu (prostřednictvím Healthline ) — přiznejme si, že asi ani netušili, co je to cholesterol. Navzdory všem těmto výhodám však myšlenka na pravidelnou konzumaci ovesných vloček nemusí spoustu lidí oslovit. Abychom tento problém vyřešili, požádali jsme o radu odborníka.

Zkrášlete to bez cukru

 ovesná kaše s ovocem a ořechy Katarzyna Hurová/ShutterstockI když jsou ovesné vločky všestrannou a výživnou složkou, mnoho z nich se snažilo najít způsob, jak je konzumovat, které by jim skutečně chutnalo, aniž by přidávali spoustu cukru a produktů, které z nich dělají ne tak zdravou variantu. Proto je nezbytné najít způsoby, jak si ho užít při zachování zdravotních výhod.

Leden – tradičně období, kdy se mnozí stejně budou dívat na optimalizaci svého jídelníčku – je Národní měsíc ovesných vloček , takže je ideální čas zvýšit příjem ovesných vloček. Spisovatel a registrovaný dietolog místo toho, abyste si do misky přidávali cukr nebo cukrové sirupy Emily Wunder, MSCN, RD, LDN navrhuje přidat ovoce, protože je to 'skvělý doplněk k ovesným vločkám, který poskytuje přirozenou sladkost s řadou vitamínů a minerálů.'Podle Healthline , ovesné vločky jsou díky vysokému obsahu vlákniny pěkně syté, ale Wunder říká, že tento efekt můžete zvýšit přidáním „odměrky ořechového másla, jako je mandle nebo arašíd“, což také přidá „bílkoviny a trochu mononenasycených tuků“ do vaší dietní směsi. Navrhuje také 'trochu skořice, muškátového oříšku nebo jiného oblíbeného koření' pro extra chuť.

nahradit citronový extrakt citronovou kůrou

Kromě Wunderových návrhů má SN nějaké jednoduché způsoby, jak zlepšit chuť ovesných vloček .