Neočekávaný původ Tapas

 čepice Gulcin Ragiboglu/Shutterstock Milliganový vosk


Máte hlad, ale nechcete si dopřát předkrm v plné velikosti? Máte chuť na něco víc než lehký předkrm, jako jsou tortilla chipsy a salsa? S tapas můžete získat to nejlepší z obou světů. tapas jsou malé talíře vydatných, pikantních jídel, které si můžete vychutnat buď sami, nebo je sdílet mezi více lidmi. Tato svačina se od svého vzniku vyvinula do sofistikovanější kuchyně.Tapas pochází ze Španělska před staletími Google Arts & Culture , ačkoli jejich skutečné datum narození a místo narození zůstávají záhadou. Jak vypráví jeden příběh, během 13. století tapas doprovázely nápoje, aby pomohly omezit opilost. Výlet za kulturou vysvětluje to různých regionech Španělska nabídnout svůj vlastní styl kulinářského základu. Například tapas se často jedí jako první chod před obědem nebo večeří, ale podávají se zdarma také návštěvníkům barů v Granadě, Almeríi a Jaénu, když popíjejí nápoje.
V každém případě lze tapas definovat jako malé porce jídla, ať už se podávají teplé nebo studené nebo jedí vsedě nebo ve stoje. Proč tedy tapas, oblíbené, minimalistické jídlo, vlastně vzniklo?

Tapas byly vynalezeny k pokrytí nápojů, aby odrážely mouchy

 tapas a víno Eonaya/Getty ImagesPokud se vám někdy stalo, že kolem vašeho nápoje bzučela moucha nebo včela, pravděpodobně chápete, jak rušivé to může být. Jak uvádí nejuznávanější legenda moderních tapas, jejich zamýšleným účelem bylo zabránit mouchám a nečistotám, aby se vkradly do nápojů, jak uvádí Google Arts & Culture .

Říká se, že král Alfonso XIII., který vládl v letech 1902 až 1931, Britannica — popíjel sklenku sherry v sevillském hostinci, když si jeho číšník všiml, že kolem v atmosféře fouká písek. Ve snaze zachránit králův nápoj před znečištěním barman rychle položil na sklenici klobásu. Alfonso XIII přirozeně snědl kousek klobásy po dopití. Slovo „tapas“, jak se ukázalo, znamená ve španělštině „kryt“. všechny recepty .Dnes se tapas jedí po celém světě a přicházejí v široké škále receptů, od jednoduchých misek oliv nebo ořechů až po komplikované směsi sýrů a masa. The oficiální webové stránky Španělska Mezi nejoblíbenější tapas patří kalamáry, patatas bravas, sušená šunka, chorizo ​​a mušle. Zda si chcete objednat drink, abyste vše smyli, je zcela na vás!