Neobvyklý sendvičový topping, který si získal kult

 Sendvič na talíři Natallia Harahliad/Shutterstock Chase Shustack


Začněme jednoduchou otázkou: jaký je váš oblíbený sendvičový topping? Je to klasické arašídové máslo a želé? Cibule a okurky? Nebo snad máte rádi velký kopeček kysaného zelí a pochutnáte si? Ať už je to jakkoli, skromný sendvič byl plátnem pro nejrůznější polevy a kombinace, od lahodných až po naprosto bizarní. Ve skutečnosti některé z nejoblíbenějších sendvičových zálivek, které si užíváme, mají kořeny před desítkami let.The sendvič s vaječným salátem , sendvič oblíbený buď doma vyrobený, nebo balený, byl vynalezen v Americe někdy mezi rokem 1800 a „před rokem 1762“. TasteAtlas vypráví, když se mezi chléb vkládala oloupaná vejce natvrdo a majonéza. První zaznamenaný recept pro milovanou BLT sendvič je vysledován zpět do vydání „Good Housekeeping“ z roku 1903 (přes Gunther Toody's ), i když recept vyžaduje přidání krůty vedle obvyklé slaniny, hlávkového salátu a rajčat. Sýrový tavenina placiček , v celé své karamelizované cibulové dobrotě, má kořeny v kalifornské kavárně, kterou vlastnil William „Tiny“ Naylor někdy ve 40. nebo 50. letech 20. století (přes Ulice Grub ). Ať už jsou sýrové, masité nebo plněné vejci, nelze popřít, že mnoho sendvičů si vydobylo své místo v jídelnách, restauracích a žaludcích mnoha Američanů.
nusret gokce čisté jmění

Ale je tu jeden sendvičový topping, kterému se říkalo luxus, něco, co bylo oslavováno jako majonéza pro rafinovaného muže, pro „skutečného“ znalce sendvičů. V dnešní době však jen málokdo zná název tohoto kdysi slavného produktu.

Co byla Durkee Famous Sauce?

 Láhve omáčky Durkee JHVEPhoto/ShutterstockKdyž se vám někdo zmíní o majonéze, je pravděpodobné, že ji vydáte za své průměrné sendvičové koření a budete pokračovat ve svém životě. Ale kdyby se vás zeptali, jestli si chcete namočit sendvič v Durkee omáčce, mohli byste se zastavit a jít: 'Počkej, co jsi říkal? JAKOU omáčku?'

Durkee Famous Sauce je popsána HuffPost jako 'hořčičná, octová směs na bázi majonézy', zdá se, že kříženec mezi vaší každodenní sklenicí majonézy a salátovým dresinkem. HuffPost dokonce uvádí, že Durkee existuje tak dlouho, že si ho oblíbil americký prezident Abraham Lincoln. Skutečně se zdá, že Durkee Sauce byla ve své době poměrně oblíbeným produktem, na začátku až polovině 30. let 20. století dokonce přezdívaný jako „luxusní zboží“. Salon nám říká, že omáčka se považovala za „nóbl“ večeři, něco v souladu s tím, jak se na krevetový koktejl nebo martini dívalo jako na symbol prvotřídního jídla. Společnost tvrdila, že její omáčka se podává všude od prvotřídních letových menu po restaurace luxusních hotelů. Postupem času se ale myšlenka na „nóbl“ topping na chlebíčky nakonec rozplynula.Zatímco Durkee nevyšel z podnikání, zdá se, že je omezen pouze na vybraný region Spojených států – Středozápad. Recenze na Amazonu šílely o pikantní, hladké a nostalgické chuti omáčky Durkee, i když někteří poznamenali, že byla „přehnaná“, protože jde o kombinaci hořčice a majonézy.