Jak může jádro popcornu napravit tuto klasickou kuchařskou chybu

 Nepražená jádra popcornu Linda Hall/Shutterstock Chase Shustack


Pokud jste někdy museli něco smažit, věděli byste, že můžete použít vzduchovou fritézu nebo rozpálit velký hrnec oleje. Smažit něco, teoreticky, zní docela snadno, protože vše, co musíte udělat, je rozpálit olej a dát tam, co chcete, dokud to nebude zlatohnědé a křupavé. Ale je to tak jednoduché, jak to zní?Zatímco ohřívání oleje není zrovna velká věda, skutečným trikem je zajistit, aby měl olej správnou teplotu pro smažení. Pokud své kuře namočíte do oleje, který není tak horký, jak by měl být, riskujete, že kuře absorbuje příliš mnoho vlhkosti a vyjde z něj mokrý nepořádek, ze kterého odkapává tuk, spíše než křupavý, zlatavý kus masa (přes Cook's Illustrated ). Li váš olej je příliš horký Vaše jídlo se však může zvenku příliš rychle smažit, zatímco vnitřek zůstane nedopečený (přes Dobrou chuť ). Pokud tedy necháte svůj olej rozpálit ve víře, že se jídlo uvaří rychleji, pravděpodobně skončíte s připáleným zevnějškem a syrovým vnitřkem.
Jak tedy můžete otestovat, zda je váš olej na tom „sladkém místě“, kde není ani příliš horký, ani příliš studený. Pokud máte potravinový teploměr, váš problém by byl zjevně vyřešen. Pokud ne, ve skutečnosti existuje jeden velmi jednoduchý trik, který můžete provést pomocí jednoho jádra popcornu.

Jádro praskne při správné teplotě

 Potravinářský teploměr kontroluje olej na vaření AlexDonin/ShutterstockTak jako Frymax vysvětluje, že vaše popcornové jádro bude fungovat jako „upozornění“, které vás bude informovat, když je váš olej připraven. Vše, co musíte udělat, je vložit do oleje vámi vybrané popcornové jádro a nechat olej zahřát jako obvykle. Jakmile olej dosáhne teploty mezi 325 až 365 stupni Fahrenheita, jádro 'vyskočí', což znamená, že olej dosáhl optimální teploty pro smažení.

I když se jedná o velmi užitečný a ekonomický trik, jak zajistit, aby měl váš olej správnou teplotu, neměli byste se spoléhat pouze na jádro popcornu. Tak jako Takeout říká, že existuje několik faktorů, které by mohly způsobit prasknutí jádra popcornu spíše než samotného oleje. Můžete mít jádro, které nepraská bez ohledu na to, jak je horké, nebo můžete mít jádro, které praská příliš brzy. Co byste měli udělat, je použít malou hrst jader, abyste se ujistili, že neskončíte s „vadnými“ jádry, čímž se sníží šance, že dostáváte špatný signál o svém oleji.