Jak se zbavit svého okamžitého prstence té nepříjemné vůně

Okamžitý hrnec

Možná jste na to přišli jak přestat ničit pánve a přesně vědět, jak spravovat své pomalý kuchař , ale pokud jste ve světě Okamžité vaření v hrnci , existují určité věci, které by vás mohly překvapit. Věděli jste například, že bez řádného čištění Okamžitý hrnec Je pravděpodobné, že těsnící kroužek bude nepříjemně páchnout?


Silikonový kroužek uvnitř poklice vašeho rychlého hrnce je tam, aby udržel věci utěsněné, když je tlakový hrnec používán, ale postupem času, bez ohledu na to, jak dobře víko vyčistíte, se mohou pachy vařeného jídla absorbovat prsten a začněte zdržovat. Voda a další špinavé kousky se mohou také zachytit za prstenem.I když si můžete koupit jen nový, pokud se snažíte snížit své příspěvky na místní skládku, učení, jak vyčistit váš kruh Instant Pot, je ve skutečnosti docela snadné (prostřednictvím Kitchn ).
Pokud je váš prsten jen mírně smradlavý, můžete jej protáhnout myčkou. Pokud však zápach přetrvává, existuje několik způsobů, jak jej vyřešit.

Nejprve můžete svůj okamžitý hrnec jednoduše naplnit dvěma šálky bílého octa a uzavřít víko. Nastavte svůj okamžitý hrnec na páru a nechte stroj v podstatě vyčistit dvě minuty. Parní ocet působí jako deodorant. Až budete hotovi, vyjměte kroužek z Instant Potu a nechte jej uschnout na vzduchu, než jej vložíte zpět do víka.Druhá metoda zahrnuje také bílý ocet. Sejměte prstenec Instant Pot z víka a přidejte jej do plechové formy naplněné bílým octem a vodou. Položením na plech ho necháte důkladně nasáknout, aniž by došlo k deformacím, jako by to bylo v misce. Nechte to sedět tak dlouho, jak je to možné, poté před dalším použitím důkladně omyjte mýdlem a vodou a vysušte na vzduchu (přes Dobrou chuť ).

Pokud jste opravdu o vůních, možná by stálo za to mít po ruce dva těsnící kroužky Instant Pot - jeden pro slaná jídla a druhý pro sladká, abyste se vyhnuli křížové kontaminaci, ale Urvashi Pitre, autor knihy Indický instantní hrnec „Poznámky:„ Hlavní věc je, že to, že prsten voní, neznamená, že přenáší vůni na jídlo, takže se lidé nemusí tolik starat. “