Hranolky rychlého občerstvení od nejhoršího po nejlepší

Hranolky

Hranolky s rychlým občerstvením mohou být jen přílohou, ale pro mnoho lidí jsou to, za co stojí za to cesta k průjezdu. Od chvíle, kdy White Castle začal ve čtyřicátých letech podávat hranolky se svými hamburgery, duo hamburgerů a brambor bylo nezastavitelné, ale některé hranolky na tomto seznamu jsou tak dobré, že žádný hamburger vůbec není potřeba. Dokonalé smažení vyžaduje pouze posyp solí a možná trochu kečupu, pokud máte chuť, ale ve skutečnosti by měli být schopni stát sami.


Existuje jedna překvapivá rozmanitost od jedné restaurace rychlého občerstvení po druhou, pokud jde o spuds. Objevují se kudrnaté hranolky, hranolky cajun a dokonce i hranolky, ale pouze jedna smažená kraľuje - uhodnete kterou? Mezitím si troufáme * ne * závodit o pořadí hranolků poté, co projdete naším žebříčkem nejlepších (a nejhorších) hranolků rychlého občerstvení v zemi.23. Bílý hrad

bílé hradní hranolky Instagram

Neměl někdo někdy objednávku na hranolky z Bílého hradu, kde alespoň polovina z nich nebyla křupavá? Hrad dělá spoustu věcí dobře, ale jejich hranolky ve stylu křupavosti nejsou jedním z nich. Pokud nejsou ochablé, téměř vždy jim chybí sůl. Rozhodně nejde o to, že by jen jedno místo nemělo svůj čin společně - to platí bez ohledu na to, jaký hrad se rozhodnete častěji navštěvovat. Výjimkou jsou hranolky ze sladkých brambor White Castle, které jsou vítanou sladkou a křupavou pochoutkou, kdykoli se připravují vzhled nabídky . Ve skutečnosti by měl hrad zlikvidovat jejich staré hranolky a udělat z nich sladké bramborové hranolky. Přineslo by jim to alespoň vyšší místo na našem seznamu.
22. Dairy Queen

Dairy Queen Facebook

Ano, Dairy Queen dělá hranolky. Ne, pravděpodobně by neměli. Udeřte DQ za hamburger a některé hranolky a pravděpodobně byste měli vážně zpochybňovat své životní volby, protože za ne tak skvělé jídlo zaplatíte příliš mnoho. Hranolky nejsou těžké napravit, ale zdá se, že součástí problému DQ je dostat je úplně vařené. A z toho nevyplývá nic jiného než smutek.

Ale tady je věc: Dairy Queen ve skutečnosti získává nějaké body za své hranolky, protože je můžete vylepšit. Použijte je k ponoření do zmrzliny a najednou nejsou napůl špatní ... i když to pro zmrzlinu může říci více než hranolky. Pravděpodobně by měli být jen nemocní z toho, co dělají nejlépe, což je zmrzlina - pokud se samozřejmě nerozhodnou vyzkoušet vánici s hranolky. Určitě bychom to zkusili!21. Shake Shack

shake shack hranolky Instagram

Shake Shack je hippest hipsterských míst s liniemi ze dveří pro jejich rozbitý hamburger. The Shack měl v roce 2013 docela slušnou chybu hranolky od jejich zkroucení do podoby jejich obrazu; čerstvý řez. Nefungovalo to. Vrátili se k původnímu stylu, ale odstranili všechny špatné věci, aby vytvořili „čerstvě zmrazenou“ krájenou smaženou rýži. Ale stále to není moc dobré. Hranolky Shake Shack jsou právě tam, pro ně vlastně nic. Ano, lidé je milují, ale lidé milují Shake Shack hamburgery taky a je to jen $ 10 Steak 'n Shake burger - tak přeceňovaný.

20. Johnnyho rakety

Johnnyho rakety Facebook

Tady je věc Johnnyho rakety : jejich hranolky - samy o sobě - ​​nejsou špatné. Jsou vyrobeny s kůží, což je úžasné a opravdu, jediný způsob, jak by se hranolky měly dělat. MAPA potvrzuje, že jsou vegani, a přestože se zdá, že hranolky mohou být po celou dobu bezpečnou volbou pro vegany a vegetariány, nejsou vždy. Takže tam taky sláva.Problém začíná, když přidáte věci jako sýr, chilli a slanina - což je přesně to, co se obvykle stane, když jste v Jonny Rockets. To je, když mají tendenci se proměnit v kašovitý nepořádek, protože většinu času prostě nevydrží. Přeskočte chilli, získejte hranolky a přeskočíte také lítost.

pět chlapů košer styl hot dog

19. Raising Cane's

Raising Cane Instagram

Tento kuřecí prstový kloub je oblíbeným fanouškem kdekoli, kde ho najdete. Řetěz je jen něco málo přes 20 let, ale ukázalo se, že je z něj pěkný kus kuřete a pěkná podpisová omáčka. Hranolky však nejsou skvělé. Jsou zkroucené, ale často jsou promočené a nekonzistentní. Stojí za zmínku, že hranolky s kuře a omáčka společně fungují, aby opravdu zasáhly vaše chuťové pohárky, ale hranolky samy o sobě ne tolik. Bez omáčky jsou tyto hranolky docela smutné.

18. Chick-fil-A

kuřecí hranolky Instagram

Určitě mezi námi chodí lidé, kteří si myslí, že hranolky nakrájené na vafle jsou lepší než běžné hranolky, ale tito lidé se mýlí. Kdyby měli pravdu, nebyl by Chick-fil-A jediným řetězcem, který by je prodával. Vařené hranolky Chick-fil-A mají pocit, jako by si brambory nebyly jisté, jestli to chce být hranolky nebo hranolky, a tento podivný kompromis dostaneme. Pokud dostanete čerstvou objednávku, která je křupavá, protože se vaří o něco déle, vaflové hranolky jsou docela dobré a pěkně se spárují s různými nuggetovými omáčkami Chick-fil-A - což je to, co budete potřebovat, abyste těmto jemným bramborám dali trochu chuti. Když už mluvíme o nugetech, všichni víme, že tam každý jde pro kuře a ne pro hranolky.

17. Burger In-N-Out

Burger hranolky In-N-Out Burger In-N-Out

In-N-Out Burger je známý tím, že vyrábí vše in-house, od jejich ručně tvarovaných hamburgerových placiček po ano, hranolky. Hranolky jsou ručně krájeny a vařeny 100% slunečnicový olej , pak posypané solí, což zní jako vítězná kombinace - ale bohužel padají na kusy. Pokud si objednáte pravidelné hranolky, jsou bledé, postrádají křupavost a chuť. Je to způsob vaření . Chcete-li získat ty nejkřehčí hranolky, měli byste si brambory namočit, abyste odstranili zbytky škrobu, a poté je jednou uvařit při nízké teplotě, abyste želatinovali vnějšek každé hranolky, a poté je vařit v oleji při vysoké teplotě, abyste získali dokonale křupavý zevnějšek. In-N-Out brambory jen nakrájí a vylije na olej na jednu smažení. Můžete jít z nabídky a objednat si dobře připravené hranolky (nebo ještě lépe, dobře připravené hranolky Zvířecí styl ), ale pokud musíte tvrdě pracovat, abyste vytvořili sjízdnou objednávku hranolků, zdá se, že klasický recept prostě nefunguje.

16. Hardee's a Carl's Jr

Hardee Instagram

Bylo by rouháním rychlého občerstvení nabídnout něco jako Monster Thickburger bez hranolků. Hranolky jsou zde dost dobré, ale rozhodně nejsou hvězdami jídelního lístku. Přirozeně broušené hranolky mají na sobě trochu bramborové slupky pro texturu, což může být samozřejmě pozitivní nebo negativní v závislosti na vašich preferencích.

Pravidelné hranolky nejsou vaše věc? Pak zkuste křupavé kadeře, které mají chuťovou podobnost s Arbyho kudrnatými hranolky, ale s méně kořením. I přes ty chutné hranolky však většina z nich má sklon být rozbitá, což je v rozporu s účelem. Není celý smysl kudrnatých hranolků vidět, kdo může dostat nejdelší a nejdokonalejší zvlnění?

15. Taco Bell

Taco Bell Fries Taco Bell

Taco Bell se do hry na smažení dostal teprve nedávno. Dříve, pokud jste chtěli přílohu, musíte se rozhodnout pro něco jako tortilla chipsy, ale v roce 2018 zavedl řetězec do svých restaurací Nacho Fries. Tyto křupavé hranolky se liší od jejich protějšků v hamburgerovém řetězci v tom, že po smažení jsou obaleny v podpisové mexické kořenící směsi a poté jsou podávány s teplou omáčkou nacho sýra. Věřte tomu nebo ne, tyto hranolky dodávají. Samotné brambory jsou křupavé venku a měkké uvnitř a mexická směs koření je dostatečně kořeněná, takže omáčka nacho se sýrem má chladivý účinek. Ačkoli tyto hranolky opravdu stojí za vyzkoušení, nedojdou na první místo v seznamu ze dvou důvodů. První, jsou k dispozici pouze příležitostně - dvakrát jako položka s omezeným časem v roce 2018 a jednou jako položka s omezeným časem v roce 2019 (dosud). Za druhé, přicházejí předsezónní, takže pokud nemáte rádi tu směs koření, máte smůlu. Bonusové body za zahrnutí sýrové omáčky k namáčení!

14. Popeye's

Popeye Facebook

Pokud půjdete k Popeye, můžete získat objednávku řetězce Cajun Fries jako strana vašeho kuřete, ale upřímně řečeno, mohlo by vám být lépe s máslovým sušenkem. Hranolky nejsou špatné per se , ale existuje několik pozoruhodných nedostatků, které jim brání vyniknout. Mají křupavý povlak, ale zdá se, že jde o nějaký druh mouky nebo těsta z kukuřičného škrobu, a samotné hranolky nemají ten ultra-ostrý exteriér, ve který doufáte - jsou vlastně tak trochu poddajné. Pokud jde o koření, je to slušné, ale na straně trochu slané, a pokud chcete nazvat něco Cajun, mohlo by to potřebovat trochu více koření. Pokud musíte mít hranolky jako stranu, přidejte si je do své objednávky ve všech ohledech, ale nestojí za to, abyste z cesty vyšli sami.

vítěz pekelné kuchyně 5. sezóny

13. Jack-in-the-Box

Jack-in-the-box hranolky Jack v krabici

Jack-In-the-Box slouží jak prostý, tak i kudrnaté hranolky , ale budeme se držet jejich standardní hranolky pro účely tohoto přezkumu. Rovné řezané špalíky jsou úctyhodně křupavé, ne příliš slané nebo nevýrazné a mají hlubší bramborovou příchuť než ty, které se servírují v jiných řetězcích. Jak už bylo řečeno, je v nich trochu umělé příchuti a jakási mastnota, která prosí o kečup nebo omáčku s trochou kyselosti, aby se tuk prořízl. A i když jsou chutné, když jsou horké, jakmile zchladnou, jejich struktura bude houbovitá a suchá. Pokud jde o hranolky s rychlým občerstvením, jsou to určitě lahůdky, ale budete se chtít ujistit, že je máte do čeho namočit.

12. Steak 'n Shake

Steak Instagram

Není nic obtížnějšího na perfektní vaření než tenké smažení. Je to stejně získaná chuť jako čerstvá řezaná tlustá (a měkká) smažená řada populárních řetězců. Ale Steak 'n Shake dělá dvě věci velmi dobře - jsou trvale křupavé a jsou trvale horké. Hranolky se šňůrkou nemusí být vaše věc, ale alespoň víte, co dostáváte, což je plus. A jako bonus můžete požádat o to, abyste je nechali pokrýt sýrovou omáčkou, což je automaticky dělá desetkrát lepšími.

11. Wendy

Vendula Wendy

Wendy's má připraveno to, co se na papíře zdá být dokonalými hranolky. Hranolky jsou nakrájené z celých brambor a ponechány na kůži a jsou smažené na rostlinném oleji a ochucené trochou mořské soli. Ale něco tam prostě chybí. Hranolky jsou venku křupavé, to ano, ale nemají vlhký, načechraný interiér, po kterém toužíme na hranolku této šířky - místo toho jsou zvědavě suché. Také prostě nemají hodně chuti - a to s přídavkem dextrózy, typu cukru a pyrofosforečnanu sodného, druh soli , k bramborám. Pokud si budeme kupovat hranolky, které obsahují divné přísady a konzervační látky, chtěli bychom, aby chutnaly lépe. Naštěstí, pokud opravdu toužíte po spudovi a jste u Wendy, čeká vás lahůdka. Jejich pečené brambory nelze porazit.

10. Bojangles

Bojangles hranolky Instagram

Bojangles dělá spoustu věcí správně. Jednou z těch věcí je celodenní snídaně, další je skvělé kuřecí maso a nakonec připravují báječný, kořeněný plochý steak. Snadný způsob, jak něco okořenit, je připravit si koření převážně na bázi soli s trochou tepla - zjistíte, že v mnoha restauracích, které tvrdí, že podávají kořeněné hranolky - ale ne tady. V Bojangles pravý Cajunský kop skutečně prosvítá v každém sousto. Je to prostě skvělý potěr, není třeba kečup.

9. A&W

a & w hranolky Instagram

Půjdeme na končetinu a řekneme, že většina návštěvníků A&W navštíví místo pro své kořenové pivo. Spoj „all American food“ může stopovat jeho kořeny zpět a celé století a za tu dobu se jim podařilo uvařit docela dobrou hranolku. Zatímco A&W se chlubí že jejich hranolky jsou červenohnědé bramborové plátky, nikdy byste si je nemýlili s bramborovými klínky a jsou určitě hubenější než hranolky Checkers nebo Burger King. Nejsou to nejlepší, co jsme měli, ale ani bychom je neodmítli. Kůže je ponechána a lehké koření na sůl a pepř je dokonalým spojením s povinným plovákem na kořenové pivo. Takže se ponořit nebo ne? To je na tobě.

8. Nathan's Famous

Nathane Instagram

Pokud o Nathanovi jediné, co víš, je jejich soutěž o jídlo v rohlíku, čeká tě šok. Hranolky, které podávají, jsou vynikající. Je to smažená rýže, ale trochu tlustší než ta obvyklá a plná bramborové chuti. Není příliš ostrý, ale ani tak měkký, aby nevydržel. Pokud ve vašem krčku lesa není Nathan's Famous, zkuste svého místního obchodníka; mohli by jen nést balíček v mrazáku. Vyzkoušejte je a budete na lahůdce.

7. Arby

arby Instagram

Ve světě obecných hranolků s rychlým občerstvením jsou Arbyho kudrnaté hranolky outsiderem. Jsou jasně oranžové barvy, a když to každý další smažený bude hrát rovně, Arby's řekne: ‚nah, uděláme naše brambory vypadat jako vývrtky. ' Odvážné, ale ne ohromující, pepřové koření se dokonale hodí k sendvičům z pečeného hovězího masa od Arby - a ponoří se lépe do Arbyho omáčky než kečupu, pokud se nás zeptáte. Většinou mají hranolky Arby's Curly extra křupavou strukturu, i když můžete občas dostat náhodný potěr, který by mohl použít trochu hlubší fritovací lásku. Zatímco někteří diskutovali, že všechny kudrnaté hranolky ochutnat stejně , chuť vedle sebe s Hardee's dokazuje opak. Jedná se o vynikající kudrnaté smažení, ruce dolů.

6. Del Taco

Taco hranolky Instagram

Co co? Taco místo s velkými hranolky? Taco místo, jehož jména doslova znamenají ' taco ? ' Nic z toho nedává smysl. Ale víte, co je Del Taco? Známé. Jejich křupavé hranolky mají chuť, kterou jste měli dříve - stejně jako ty, které pro vás ve středu večer připravila máma. Nesnaží se být ničím, čím by hranolky neměly být, jako jeden z nich jiný taco klouby, o kterých si můžeme myslet. Chutnají stejně jako doma a tato teplá a příjemná chuť dělá výlet do taco kloubu jen za hranolky.

5. Whataburger

Whataburger hranolky Instagram

Whataburger býval věcí; téměř 300 obchodů do konce 70. let a dobrá pověst dobrého, rychlého jídla. Dnes jsou na některých místech stále dost velké a hranolky na první pohled vypadají hodně jako to, co byste dostali v McDonald's. Je to bezpochyby nejbližší fry k McDonald's fry, ale bez extra chuti, která odlišuje Mickeyho D od sebe. Jsou docela chutné, ale stále jim něco chybí (a není to kečup).

4. Burger King

Burger King Fries Burger King

Zdá se, že existují dva hlavní tábory rychlého občerstvení: hubené křupavé hranolky, které jsou většinou rovnoměrné, takže získáte stejný poměr křupavých a nadýchaných v každém skusu, a tlusté hranolky na kůži, které jsou zjevně nakrájené z celého bramboru a cítit se více homestyle. Burger King používá jinou strategii : klasicky rovnoměrný a ostrý smažený pokrm, ale vyrobený hustě, jako ručně krájený smažený pokrm. Burger King's fries jsou vyrobeny ze skutečných brambor, ale využívají bramborový škrob, rýžovou mouku a několik dalších ingrediencí posílit faktor krize a koření. I když jsou venku pěkné a křupavé a uvnitř zůstávají měkké, měkké, chybí jim chuť. Bohužel, tyto hranolky mohou být trochu nevýrazné. Ponoření do kečupu rozhodně pomůže, a v žádném případě nejsou špatné, ale hranolky Burger King nejsou to nejlepší z celé skupiny.

3. WingStop

WingStop Fries WingStop

Mnoho lidí si možná neuvědomuje, že WingStop dokonce prodává hranolky, ale ukázalo se, že je to jedna z nejlepších položek v nabídce na jejich 1100+ míst . Ve skutečnosti má WingStop jedny z nejlepších hranolků rychlého občerstvení. Začínají s ručně krájené brambory , které se pak smaží do křupava a hodí se směsí kořenící směsi řetězce. Koření dodává každé smažce lehké slané, pepřové a sladké sousto, čímž přináší karamelizované tóny smaženého bramboru. Ještě lepší? Můžete požádat, aby vaše hranolky byly „mimořádně dobře provedené“. To je nejlepší způsob, jak je ocenit - extra křupavé a hluboce zlaté zvenčí, super měkké a vlhké uvnitř. Jak již bylo řečeno, mají domácí atmosféru, což znamená, že některé hranolky zůstávají měkčí, zatímco jiné jsou extra křupavé a opečené - je to texturní krajina divů. Přidejte chuť sýrové omáčky, pokud máte pocit, že máte chuť, a tyto vydatné hranolky mohou být celé vaše jídlo, ale ani samy o sobě hranolky na rychlém občerstvení nebudou o moc lepší.

2. Pět chlapů

pět kluků hranolky Instagram

Každý řetězec rychlého občerstvení na planetě by měl být druhý hádající své hranolky kvůli Five Guys. Ručně broušené hranolky? Šek. Velkorysá pomoc? Šek. Nezáleží na tom, že papírový sáček s běžnými třemi porcemi, kdekoli jinde, je jednou porcí hranolků u Five Guys v mastném arašídovém oleji. Tyto hranolky mají pokaždé perfektní množství soli a mají strukturu, která sedí přímo na sladkém místě, kde jsou křupavé, aniž by byly suché. Jistě, mohou stát víc než jakékoli smutné brambory, které Burger King rozdává, ale kámo, stojí to někdy za to.

1. McDonald's

McDonald McDonald's

Toto není seznam hipsterů, kde jmenujeme něco, o čem jste nikdy neslyšeli, a prohlašujeme to za největší. Některé věci jsou z nějakého důvodu klasikou, a to se dá rozhodně říct McDonald's fries . Možná je to proto, že jsou tak všudypřítomné, že jsme všichni očekávali, že hranolky rychlého občerstvení budou chutnat jako podpis McDonald's Spud, ale ty opravdu nejsou jako žádné jiné. Každá tyčinka je hubená a se silnou vrstvou křupavých brambor, která vede k vlhkému a načechranému interiéru. Poměr křupavosti k měkkosti je na místě.

Víte, že jsou dobří, když mají tu drzost pojmenovat je „Světově proslulé hranolky“. Ano, tato fráze je chráněna autorskými právy společnosti McDonald's. Je to proto, že jejich hranolky jsou úžasné. Jsou perfektní kombinací brambor, pikantní hovězí příchuti, soli a křupavosti, což je důvod, proč lidé milují své hranolky.