Má maskot Pringles jméno?

Pringles se zobrazí v obchodě

Pokud jste fanouškem Pringles, pravděpodobně jste velmi dobře obeznámeni s přívětivou tváří na obálce každé lákavé trubice čipů. S hustým knírem, nádhernými očima a červeným motýlkem s logem (předpokládáme, že jeho ústa jsou pod těmi vousy na obličeji), pokud jde o rozpoznatelné maskoty, ten chlap na plechovce Pringles je přímo tam s Chester gepard a pan Peanut. Ale co bychom mohli nazvat tímto dlouholetým obyvatelem čipové uličky?


Bez dalšího zpoždění vám formálně představíme Julia Pringlese. Podle Uvnitř háku , Julius Pringles existuje od roku 1967 a prošel několika úpravami, i když všechny verze obsahovaly ikonický Pringlesův inspirovaný tvar jeho kníru. Společnost dokonce zveřejnila video Cvrlikání v roce 2020 představení toho, jak vypadalo Juliusovo tělo po televizním moderátorovi „Last Week Tonight“ John Oliver slíbil, že daruje 10 000 $ společnosti Feeding America, pokud značka odhalí do té doby záhadné detaily. Video bylo docela zklamáním - jednoduše představovalo osobu ve velké Juliusově kostýmní hlavě - ale přinejmenším Pringles odpovídal daru 10 000 $, aby to za tu chvíli stálo.Několik dalších lidí je v historii Pringles stejně ikonických

Otevřená plechovka pringles s čipy rozlitými na stůl Bloomberg / Getty Images

Několik talentovaných lidí je také stejně ikonických jako Julius (jen možná ne jako v očích veřejnosti), kteří v průběhu let pomohli uskutečnit Pringlesa. Podle Mentální nit , jedním z nich byl Gene Wolfe, bývalý bojový inženýr v korejské válce a později spisovatel sci-fi. Wolfe nejen pomohl vyvinout stroj, který stojí za procesem smažení novinek pro Pringlesa, ale pokračoval v psaní stovek esejů, básní a povídek i čtyřsvazkového románu (prostřednictvím Bulletin ohybu ).
Dalším vynálezcem, který pomohl udělat z Pringles to, čím jsou dnes, je Fred Baur - dokonce se rozhodl být pohřben v plechovce Pringles. Podle Strážce „Baur byl organickým chemikem a technikem skladování potravin ve společnosti Procter & Gamble, která byla odpovědná za podání jak patentu na trubku Pringles, tak metody minimalizace prostoru pro balení lahodných bramborové hranolky v tom. Jak příběh pokračuje, po jeho smrti Baurovy děti vložily část svých zpopelněných ostatků do Pringlesovy nádoby v jeho hrobě.

Podle Historie občerstvení Zásluhu na tvaru a plechovce Pringlesa má Baur, ale cenu za to, že dá milovaným chipsům příchuť, by měl patřit Alexander Liepa, který vylepšil chuť čipů natolik, aby mohly být prodány. Liepa se dostala do patentu na Pringlese jako vynálezce čipů a od té doby si vydělala každou unci naší nehynoucí vděčnosti.


Kategorie jíst Zprávy napít se